Motoryzacja

Od jutra carsharing Panek dostępny będzie w Trójmieście. Na start do zgarnięcia 20 zł na przejazd

Grzegorz Ułan
Od jutra carsharing Panek dostępny będzie w Trójmieście. Na start do zgarnięcia 20 zł na przejazd
6

Wypożyczalnia samochodów na minuty Panek dostępna jest już od jakiegoś czasu Warszawie, Lublinie i Krakowie, teraz przyszedł czas na debiut w Trójmieście - od jutra wypożyczycie ich auta w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumii, Redzie, Wejherowie i Pruszczu Gdańskim.

Panek debiutuje w Trójmieście z bazą 200 samochodów, na początek będą to Toyoty Yaris i Toyoty Corolle, a w następnej kolejności mają dołączyć Toyoty C-HR i inne małe SUV-y. W przesłanym komunikacie Panek nie udostępnił nam szczegółowej mapy z zasięgiem strefy, w której będzie można zostawiać wypożyczone samochody, ale zapewniają, że została zaprojektowana według oczekiwań użytkowników, a jednocześnie będzie systematycznie modyfikowana zgodnie z ich preferencjami. Koszt wynajmu ma być konkurencyjny w stosunku do innych form transportu w mieście.

Podróż z Gdańska do Sopotu, która zajmuje około 25 minut, będzie kosztować blisko 18 zł. To znacznie mniej w porównaniu do alternatywnych form komunikacji samochodowej. Atrakcyjne będą także koszty dojazdu na lotnisko w Gdańsku. Mieszkańcy Sopotu zapłacą około 25 zł, a trasa z Gdyni kosztować będzie około 28 zł. Na lotnisku będzie można wypożyczyć samochód i zakończyć wynajem. Podobne strefy są już na terenie lotnisk: Warszawa Okęcie, Modlin, Lublin i Balice (Kraków).

Powyższe koszty będzie można obniżyć po wykupieniu subskrypcji, której cena wynosi 79,00 zł, a dla studentów 49,00 zł. Subskrypcja obniża cenę kilometra o minimum 0,30 zł oraz zapewnia tańszy koszt wypożyczenia na doby zaczynający się od 90 zł, 120 zł lub 160 zł - w zależności od klasy wypożyczonego samochodu oraz 0,50 zł za każdy pokonany kilometr.

Mieszkańcy Trójmiasta na start mogą skorzystać z promocji i zasilić swoje konto kwotą 20,00 zł do wykorzystania na przejazd. Wystarczy ściągnąć ich aplikację z Google Play lub App Store i zarejestrować się w niej do 4 sierpnia. Będziecie potrzebowali do tego prawo jazdy, kartę płatniczą i kilka minut na rejestrację, a po wszystkim do 60 minut oczekiwania na weryfikację i aktywację konta.

Źródło: Panek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu