Google

Od dziś zabezpieczysz dostęp do swojego Dysku Google Face ID lub Touch ID

Grzegorz Ułan
Od dziś zabezpieczysz dostęp do swojego Dysku Google Face ID lub Touch ID
5

Zapowiadana miesiąc temu funkcja zabezpieczająca nasze pliki na Dysku Google dziś doczekała się wdrożenia dla wszystkich użytkowników systemu iOS.

Od dziś, po aktualizacji aplikacji mobilnej Google Dysk na iOS w ustawieniach znajdziecie nową opcję - Ekran chroniący prywatność. To nic innego, jak możliwość zabezpieczenia swoich plików na tym dysku, przed choćby przypadkowym dostępem do nich osób, którym użyczamy na chwilę swojego smartfona.

Są osoby, które Dysk Google używają do przechowywania ważnych i prywatnych plików. Osobiście, dzięki tej chmurze mogę robić format dysku bez sprawdzania, czy nie mam na dysku komputera ważnych plików, wszystko trzymam na Dysku Google. Od razu więc włączyłem tę funkcję.

Znajdziecie ją w ustawieniach Dysku Google, a po jej włączeniu możecie również od razu zaznaczyć, kiedy blokada ma się uaktywnić, na przykład po przejściu do innej aplikacji. Do wyboru jest - natychmiast, po 10 sekundach, minucie albo dziesięciu minutach. Google jednocześnie zastrzega, że blokadą mogą nie zostać objęte powiadomienia, czyli jeśli macie je włączone nadal informacje o aktualizacjach na dysku będą się pojawiać.

Ponadto blokada nie zadziała w niektórych zdefiniowanych komendach Siri, na przykład w aplikacji Skróty. Podobnie trzeba się liczyć z tym, że jeśli udostępniamy niektóre pozycje w aplikacji Pliki, również będą nadal widoczne, tak samo jak w aplikacji Zdjęcia. No i oczywiście pliki wcześniej udostępnione w innych aplikacjach, także nie zostaną objęte tym zabezpieczeniem.

Aktualizacja już jest dostępna dla wszystkich użytkowników systemu iOS w App Store.

Źródło: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu