Mobile

O LG G6 wiemy prawie wszystko - o ile oczywiście okaże się to prawdą [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
O LG G6 wiemy prawie wszystko - o ile oczywiście okaże się to prawdą [prasówka]
26

Kontynuujemy temat przecieków na temat LG G6. Przyszłoroczny flagowiec koreańskiej firmy ma być urządzeniem wyjątkowym i naprawić błędy popełnione przy G5. Czy się uda?

LG G6 na renderach

Autorem przecieków jest OnLeaks, który już wcześniej często dostarczał sprawdzające się informacje na temat nadchodzących premier. Z całą pewnością LG G6 nie będzie smartfonem modułowym. Jego design jednak ma w znacznym stopniu przypominać tegorocznego flagowca, ale obudowa zostanie skonstruowana z innych materiałów - tył ma być mocno błyszczącym metalem. Cała konstrukcja ma mierzyć 148,8 x 72,3 x 8,3 mm. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tylny panel nie będzie zdejmowalny, a więc nie wymienimy baterii. Ma to jednak być pierwszy smartfon LG, którego naładujemy bezprzewodowo.

Zastosowanie znajdzie tutaj ekran 5,3" o rozdzielczości Quad HD, a więc podobny jak u poprzednika. Z tyłu znajdziemy też podwójną kamerę - prawdopodobnie działającą identycznie jak w G5. Pod nią - czytnik linii papilarnych połączony z przyciskiem zasilania. Nie zabraknie złącza USB-C i minijacka (uff...). Wewnątrz znajdziemy Snapdragona 835 i prawdopodobnie 4 lub 6 GB pamięci RAM.

Premiera? Zgodnie z tym, co pisałem wczoraj, LG G6 ma trafić na półki sklepowe szybciej - już w marcu.

Galaxy A5 2017

A tymczasem wcześniej, bo już na targach CES 2017 (na których oczywiście będziemy) zadebiutuje nowa średnia półka Samsunga. Pierwsze przecieki na temat Galaxy A5 2017 mówią o 5,2-calowym ekranie Full HD, Exynosie 7880 na pokładzie (8 x 1,8 GHz + Mali-T860 MP4 GPU), 3 GB RAM oraz aparacie 16 Mpix. Na dane użytkownika przeznaczone ma zostać 32 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ma ponadto posiadać akumulator 3000 mAh ładowany za pomocą złącza USB-C. Na pokładzie - Android 6.0 Marshmallow (na Nougata przyjdzie poczekać, co jest dość kuriozalne, biorąc pod uwagę datę jego premiery).

Podobnie jak poprzedni Galaxy A5, smartfon ma posiadać szklaną obudowę i metalową ramkę. Nie zabraknie wbudowanego w przycisk home czytnika linii papilarnych. Mówi się też o jego odporności na wodę zgodnie z normą IP68.

Android 7.1.1 dla Nexusa 6 w styczniu

Minęły czasy, kiedy wszystkie Nexusy dostawały nowego Androida w mniej więcej tym samym czasie. Google ewidentnie nie może sobie poradzić z niektórymi modelami i wynikającymi problemami. To przekłada się na opóźnienia. I tak Nexus 6 ma otrzymać aktualizację do Androida 7.1.1 dopiero w styczniu przyszłego roku. Google potwierdza, że udało się mu zlokalizować i wyeliminować kluczowy błąd w oprogramowaniu, który uniemożliwiał wcześniejsze wydanie. Będzie to prawdopodobniej ostatnia duża aktualizacja dla tego modelu. Wydany rok wcześniej Nexus 5 zakończył swój żywot na Androidzie 6.0.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu