Mobile

LG G6 ma zadebiutować wcześniej, by mieć przewagę nad konkurencją [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
29

Pierwsze przecieki na temat LG G6 sugerują, że smartfon pojawi się na półkach sklepowych wcześniej. Miałby w ten sposób uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi modelami.

LG G6 wcześniej

Wszystko wskazuje na to, że LG G6 zadebiutuje już podczas targów MWC 2017 - tak też było przed rokiem w przypadku modelu G5. Plotki wskazują jednak na znacznie krótszy czas oczekiwania na pojawienie się smartfona w sprzedaży. Miałoby to nastąpić tuż po zakończeniu targów (miałyby to być raczej dni, a nie tygodnie czy miesiące). W ten sposób koreański producent miałby uzyskać przewagę nad konkurencją, która w tym roku może mieć opóźnienia. Samsung prawdopodobnie będzie długo pracował nad swoim flagowcem, aby uniknąć powtórki z Galaxy Note'a 7. Galaxy S8 miałby się zatem pojawić w kwietniu. Tymczasem Huawei już od kilku lat omija MWC i przekłada swoją premierę modelu z serii P na kolejne miesiące. Czy szybszy debiut wystarczy jednak, żeby G6 okazał się sukcesem sprzedażowym?

W sieci pojawiły się też już schematy, które miałyby pokazywać design nowego smartfona. Wydaje się on być bardzo podobny do G5 oraz V20.

Firefox przestanie wspierać Windowsa XP i Vistę we wrześniu

Użytkownicy starych Windowsó zostaną za kilka miesięcy porzuceni przez Mozillę. Nie jest to jakaś dramatyczna wiadomość, biorąc pod uwagę, że Windows XP oraz Vista są już platformami mocno przestarzałymi i zapomnianymi. Konkurencyjny Chrome nie wspiera ich już od kwietnia 2016. W przypadku Firefoksa, ostatnim kompatybilnym wydaniem ma być to oznaczone numerkiem 52. Informacja ta powinna być ważna szczególnie z punktu widzenia klientów biznesowych, gdzie nierzadko stosuje się jeszcze starsze wersje oprogramowania w celu zapewnienie zgodności ze sprzętem i aplikacjami.

Google testuje nowy wygląd mobilnych wyników wyszukiwania

Niebawem w mobilnej wersji wyszukiwarki miałyby się pojawić nowe wyniki wyszukiwania. Odświeżona wersja miałaby mieć o wiele bardziej minimalistyczny charakter i wyraźnie zarysowane krawędzie kafelków, na których prezentowane byłyby pojedyncze linki. Zmianę odnotował jeden z internautów. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie ona wprowadzona permanentnie dla wszystkich użytkowników. Warto dodać, ze Google w przeszłości już niejednokrotnie eksperymentował z wyglądem swojej mobilnej wyszukiwarki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu