Felietony

O czym mówiono na Twitterze w 2010 roku? Chmura pyłu, mistrzostwa świata i Incepcja

Grzegorz Marczak
O czym mówiono na Twitterze w 2010 roku? Chmura pyłu, mistrzostwa świata i Incepcja
6

Twitter opublikował listę najbardziej popularnych tematów o którym dyskutowała społeczność tego serwisu w roku 2010. Trzeba przyznać, że materiału do analizowania mieli sporo. Twitter to teraz chyba ponad 125 milionów użytkowników, którzy w roku 2010 (do momentu publikacji zestawienia) wygenerowali...

Twitter opublikował listę najbardziej popularnych tematów o którym dyskutowała społeczność tego serwisu w roku 2010. Trzeba przyznać, że materiału do analizowania mieli sporo. Twitter to teraz chyba ponad 125 milionów użytkowników, którzy w roku 2010 (do momentu publikacji zestawienia) wygenerowali 25 miliardów statusów.

Jeśli chodzi o wyniki to są one dość ciekawe - przede wszystkim społeczność Twittra mocno przeżywała wszelkie głośne wydarzenia takie jak problemy z pyłem wulkanicznym, mistrzostwa świata w piłce nożnej czy trzęsienie ziemi w Haiti.

Są jednak pozycje mocno zaskakujące jak na przykład 3 miejsce filmu Inception. Bardzo ciekawy jestem czy faktycznie produkcja ta tak bardzo zainteresowała Twitterowiczów czy też jest to efekt świetnej roboty marketingowców (może być oczywiście i jedno i drugie).

Oto zestawienie trendów Twittera rok 2010To co mnie najbardziej interesowało to kategoria związana z technologią. Raport przygotowany przez Twittera oprócz zestawienia ogólnego prezentuje też trendy z podziałem na kategorie takie jak program telewizyjny, wydarzenia, ludzie itp. Jeśli więc chodzi o technologie to na Twitterze dominującym tematem w tym roku były produkty Apple. iPad znalazł się na pierwszym miejscu w tej kategorii, na drugim wylądował Android ale kolejne dwa miejsca znowu należą do Apple czyli iOS i iPhone. Dopiero na piątym miejscu znalazła się gra Call of Duty.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

microblogTwitter