Felietony

Infinity Blade - wreszcie gra na iPada z świetną grafiką

Grzegorz Marczak
Infinity Blade - wreszcie gra na iPada z świetną grafiką
18

Nie wiem czy widzieliście Infinity Blade na iPhona /iPada ? Gra zrobiona przez Epic Games a wykorzystująca silniki Unreal Engine 3. Początkowo (czytając zapowiedzi) wydawało mi się, że będzie to gra z pogranicza fantasy RPG ale nawet po trailerach widać, że jest to klasyczna choć świetnie wykonana r...

Nie wiem czy widzieliście Infinity Blade na iPhona /iPada ? Gra zrobiona przez Epic Games a wykorzystująca silniki Unreal Engine 3. Początkowo (czytając zapowiedzi) wydawało mi się, że będzie to gra z pogranicza fantasy RPG ale nawet po trailerach widać, że jest to klasyczna choć świetnie wykonana rąbanka.

Pisze o tej grze dlatego, że jest to jedna z nielicznych produkcji na iPada (jest również wersja na iPhona), której grafika przypomina to co mamy dostępne na PC czy konsolach. Obkupiłem się ostatnio w kilka strzelanek iPadowych i to co zobaczyłem było bardziej niż rozczarowujące.Zdaję sobie oczywiście sprawę, że iPad nie udźwignie tego co klasyczna konsola ale to co na przykład pokazują klasyczne strzelanki produkowane przez gameloft to wizualna tragedia. Kupiłem podczas promocji parę tytułów tej firmy. Ładnie "opakowane" i zaprezentowane na stronie w rzeczywistości okazują się graficzną pomyłką (nie wspomnę już o tym jak trudno gra się sterując postacią za pomocą wirtualnego pada). Brak detali, graficzne bryły połączone ze sobą w jakiś dziwnie niezdany sposób itp. A może po prostu mam pecha i wybrałem nie te tytuły co potrzeba?

W każdym razie po obejrzeniu (jeszcze nie kupiłem) Infinity Blade są szanse na to, że na platformach mobilnych pojawią się produkcje zbliżone do tego co znamy z PC i konsol jeśli chodzi o warstwę wizualną.

Na szczęście też na iPada dostępnych jest bardzo wiele dobrych gier, które nie wymagają świetnej grafiki po to aby dostarczyć sporo dobrej rozrywki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPadgry na ipada