Moje przemyślenia

Zebre.pl ciekawa polska mobilna aplikacja do sprawdzania cen

GM
Grzegorz Marczak
34

Wiem, wiem jest Allegro na iPhona i naprawdę jest to dobra aplikacja, która również oferuje sprawdzanie cen. Zebre.pl to jednak coś innego i jednocześnie coś więcej. Autor tego startupa zrobił aplikację na Androida i w wersji Java co jest bardzo dobrym pomysłem ponieważ aplikacja będzie działać na...

Wiem, wiem jest Allegro na iPhona i naprawdę jest to dobra aplikacja, która również oferuje sprawdzanie cen. Zebre.pl to jednak coś innego i jednocześnie coś więcej. Autor tego startupa zrobił aplikację na Androida i w wersji Java co jest bardzo dobrym pomysłem ponieważ aplikacja będzie działać na różnego rodzaju Nokiach.

Sama aplikacja to narzędzie do sprawdzenia ceny - przy jej pomocy skanujemy (można też wprowadzić ręcznie nazwę produktu) w sklepie kod kreskowy produkty po czym w wyniku wyszukiwania otrzymujemy informacje o jego cenie. Dodatkowo jeśli korzystamy z telefonu z Androidem możemy podejrzeć na mapie lokalizacje sklepów z najlepszą ofertą.

Różnica między nią i produktem Allegro to przede wszystkim fakt, że Zebre agreguje wyniki wyszukiwania produktów największych porównywarek cenowych oraz systemów aukcyjnych w Polsce. Jest to kluczowa różnica ponieważ Allegro nie powinno być moim zdaniem traktowane jako porównywarka cen.

Oprócz programu na telefony komórkowe do obsługi Zebre stworzony został również plugin do Firefoxa dzięki któremu szybko sprawdzimy ceny. Jest też strona internetowa z klasyczną wyszukiwarką cen. Strona internetowa to jednak nie wypał i nie polecam się na niej skupiać - myślę, że jej tworzenie to strata czasu i wysiłku. Ciekawie wygląda natomiast aplikacja na Androida (powyżej kilka obrazków), wygląda bardzo zgrabnie i na prostą w obsłudze.

Autor Zebre.pl chce zarabiać na prowizjach od transakcji lub też drobnych odpłatach od porównywarek cen (o ile dobrze zrozumiałem). W planach jest natomiast funkcje fitrowania wyników, sprawdzanie cen przez SMS (na ukończeniu), rozbudowanie bazy kodów kreskowych oraz lokalizacji sklepów.

Moim zdaniem Zebre.pl to bardzo ciekawy projekt i mam nadzieje, że autorowi uda się zrealizować wszystkie cele jakie sobie założył.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: