Android

Oto pierwsza przystawka TV, która obsługuje Netfliksa w HDR [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Oto pierwsza przystawka TV, która obsługuje Netfliksa w HDR [prasówka]
1

Nie tak dawno pisaliśmy o polskiej premierze urządzenia Shield TV. Nvidia właśnie udostępniła aktualizację, która znacząco poszerza jego możliwości multimedialne.

Shield TV zaktualizowany

Aktualizacja SHIELD Experience Upgrade 3.2 dodaje do urządzenia obsługę serwerów Plex. Od teraz możliwe będzie nie tylko strumieniowanie treści z Shield TV na inne urządzenia, ale także z NAS-a na ekran telewizora z wykorzystaniem mocy przystawki do transkodowania materiałów wideo. Posiadacze pecetów i Maców zobaczą teraz magazyn danych Shielda jako lokalizację sieciową, co pozwoli na prosty i szybki dostęp do plików. Ponadto twórcy zaimplementowali obsługę HDR na Netfliksie. To oznacza, że będziemy mogli cieszyć się bardziej nasyconymi kolorami (i ich szerszym spektrum), a także wyższym kontrastem. Ogólna jakość doświadczeń podczas oglądania filmów i seriali powinna zdecydowanie wzrosnąć. Od teraz Shield TV wspiera też Dolby Atmos, pozwala na wyświetlanie filmów z YouTube'a w 4K i płynności 60 kl/s, a także odtwarzanie materiałów video VUDU 4K. Wsparcie dla HDMI-CEC pozwala włączać i wyłączać telewizor wraz z Shieldem, a najnowsze poprawki w systemie Android podnoszą bezpieczeństwo użytkownika i jego danych. Trzeba przyznać, że to całkiem solidna aktualizacja. Nvidia zresztą już od jakiegoś czasu jest fajnym przykładem tego, że można.

Google Keep automatycznie tworzy tematy

Google stale pracuje nad mechanizmami rozpoznającymi treści, aby usprawnić nam zarządzanie i wyszukiwanie ich. Jednym z najnowszych tego przykładów jest automatyczne generowanie tematów w notatniku Keep. Program potrafi rozpoznawać, czego dotyczą nasze notatki, a następnie grupować je. Listę kategorii zobaczymy na ekranie wyszukiwania, skąd możemy szybko przeskoczyć do określonej grupy. Może to być jedzenie, podróże, muzyka, filmy - cokolwiek. Na razie nowa funkcja dotyczy języka angielskiego. Ciekawe kiedy (i cy kiedykolwiek) będzie tak sprawnie analizować notatki po polsku.

Games with Gold w lipcu

Znamy ofertę bezpłatnych gier, jakie posiadacze konsol Xbox mogą pobierać w lipcu. Tym razem zabrakło hitów, co nie znaczy, że nie jest to ciekawa propozycja. Kluczową rolę odgrywa tutaj The Banner Saga 2, która dotąd była dostępna wyłącznie na PC. Pojawienie się w GwG jest zatem jednocześnie premierą tej produkcji na konsolach. Zdecydowanie warto, bo mamy do czynienia z jedną z ciekawszych przygodówek ostatnich lat. Pozostałe tytuły już tak z nóg nie zwalają. Tumblestone to wariacja na temat gier typu "match-3". W ramach kompatybilności wstecznej otrzymujemy natomiast Tron: Evolution (bazująca na średnim filmie) oraz R6: Vegas 2. I to ten ostatni tytuł pewnie przyniesie najwięcej radości większości graczy.

  • The Banner Saga 2 – dostępna pomiędzy 1-30 lipca na konsoli Xbox One
  • Tumblestone – dostępna pomiędzy 16 lipca - 15 sierpnia na konsoli Xbox One
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 – dostępna pomiędzy 1-15 lipca na konsoli Xbox 360 (gra dostępna we wstecznej kompatybilności na Xbox One)
  • Tron: Evolution – dostępna pomiędzy 16-31 lipca na konsoli Xbox One (gra dostępna we wstecznej kompatybilności na Xbox One)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu