NVIDIA

Dzięki NVIDII zagraj w najnowsze gry na starym komputerze albo na pierwszym telewizorze dla graczy.

Mateusz Stach
Dzięki NVIDII zagraj w najnowsze gry na starym komputerze albo na pierwszym telewizorze dla graczy.
10

NVIDIA właśnie uruchomiła otwarte testy GeForce NOW dla użytkowników komputerów z macOS oraz Windows. Oprócz usługi strumieniowania gier przedstawiono też ogromne wyświetlacze dla graczy.

Teraz będzie można zagrać w nowe gry nawet na starym laptopie. GeForce NOW to usługa chmurowa, dająca dostęp do mocy obliczeniowej centrum danych NVIDIA. Dzięki niemu możliwe jest strumieniowanie nawet najnowszych gier w rozdzielczości 1080p przy nawet 120 kl/s. Wysokie ustawienia i niezachwiana płynność zapewniane są przez sprzęt będący po stronie dostawcy usługi, a nie zasoby naszego komputera. Nie musimy się też martwić o aktualizacje sterowników.

Najnowsze tytuły, na słabszym sprzęcie

Do rozpoczęcia zabawy konieczne jest założenie konta GeForce NOW i podłączenie do niego swojej biblioteki gier z platform takich jak Steam, Battle.net czy Uplay. Obecnie lista kompatybilnych gier ma obejmować ponad 150 tytułów. Możliwa jest też bezpośrednia instalacja gier z listy „free to play”.

Publiczna beta GeForce NOW dostępna jest zupełnie za darmo , a jedynym istotnym ograniczeniem ma być ograniczenie długości pojedynczej sesji do 4 godzin.

A jak wyglądają wymagania sprzętowe dla użytkowników Windows? Muszą mieć na pokładzie przynajmniej Windows 7. Da się ponoć grać na każdej myszy czy klawiaturze, ale zalecane są modele gamingowe dla redukcji opóźnień. Obsługiwane są też gamepady. Jak słaba może być konfiguracja komputera? NVIDIA ustala minimum na Intel Core i3 3,1 GHz i 4 GB RAM. Do tego grafika wspierająca DX9 (przynajmniej serie NVIDIA GeForce 600, AMD Radeon HD 3000 czy Intel HD 2000).

Na sprawdzenie usługi można zapisać się na stronie otwartych testów GeForce NOW. Nie jest jeszcze znany termin zakończenia fazy beta i wprowadzenia komercyjnej wersji usługi GeForce NOW.

Ogromne ekrany stworzone specjalnie do gier

NVIDIA przedstawiła też standard Big Format Gaming Display (w skrócie BFGD), który ma być dostosowaną do wymagań graczy alternatywą dla telewizorów. Dość powiedzieć, że taki ekran ma mieć 65 cali, rozdzielczość 4K z HDR i jasnością do 1000 nitów, obsługą 120 Hz i G-Sync. Mało? Jest też pełne pokrycie palety barw DCI-P3 i wbudowana konsola NVIDIA Shield do streamowania gier. Urządzenia typu BFGD od Acera, Asusa i HP pojawią się jeszcze w tym roku i zdecydowanie nie będą tanie.

NVIDIA chwali się, że nad opracowaniem wyświetlaczy o niskich opóźnieniach pracowało z firmą AU Optronics, czego efektem są panele o rozdzielczości 4K (3840 x 2160) oraz 3440 x 1440. Mają się one sprawdzać świetnie nie tylko w grach ale i podczas oglądania filmów.

Oczywiście według planów NVIDIA idealnym połączeniem jest granie w najnowsze tytuły na jednym z Big Format Gaming Display z wykorzystaniem usługi GeForce NOW. Kto wie, może gdy te urządzenia wejdą na rynek, streamowanie gier od NVIDII wyjdzie już z fazy beta dla użytkowników PC. W każdym razie zanosi się na to, że granie nabierze dosłownie nowego wymiaru.

Źrodło: NVIDIA, GeForce, informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu