Gry

Titan V nadaje się do gier. I to jak!

Mateusz Stach
12

NVIDIA na prezentacji Titan V nie podała osiągów interesujących graczy.

Najnowsza karta graficzna, pierwsza w architekturze Volta rozpaliła wyobraźnię miłośników dużych ilości klatek na sekundę. Od razu było więc wiadomo, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się pierwszych relacji z tego, jak karta sprawuje się w benchmarkach graficznych i wymagających grach.

Przypomnijmy tylko dla porządku, że Titan V adresowany jest przez firmę NVIDIA do badaczy i naukowców, zwłaszcza tych zajmujących się głębokim uczeniem. Dlatego też przy cenie niemal trzech tysięcy dolarów, nie do przełknięcia dla większości graczy, może być traktowana jak inwestycja.

Imponujące cyferki

Wróćmy jednak do szczęśliwców, którzy dostali już pierwsze egzemplarze tej karty. Już przynajmniej dwie osoby podzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wyniki w benchmarkach takich jak 3DMark Firestrike czy Unigine Superposition nie zawodzą. W pierwszym wynik dla grafiki to 33501 pkt podczas gdy w drugim 8552 pkt. Są one o 20 do 30 procent lepsze niż u poprzedniego Titana Xp. Miłośnicy cyferek mogą sprawdzić opis ustawień chociażby na guru3d. Przeprowadzenie testu Superposition w rozdzielczości 8K ze średnią prawie 40 klatek na sekundę pozostawmy tu jako ciekawostkę. Uwagę zwróciła jednak duża podatność nowego Titana V na podkręcanie. Karta z podniesionymi zegarami zdobyła we wspomnianym teście Superposition 9431 pkt.

Pojawiły się też wyniki z benchmarków wbudowanych w gry takie jak Ashes of Singularity czy Rise of the Tomb Rider. I widać, że NVIDIA nie przesadzała chwaląc się potencjałem swojego nowego dzieła. Jeden z użytkowników odpowiedział nawet na postawione przeze mnie pytanie o ilośc klatek w Wiedźminie 3. Niestety w 1440p a nie 4K, ale trzeba przyznać, że 120 ramek w ustawieniach Ultra to zacny wynik.

Ciekawość zaspokojona. Czekamy na więcej testów potwierdzających doniesienia. Szkoda tylko, że przy zaporowej cenie Titana V wyniki te nie tyle zachęcają do jego zakupu, co raczej pokazują, że jest na co czekać. Bardziej przystępne grafiki NVIDIA w architekturze Volta będą miały duże możliwości.

Źródło: guru3d

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu