Mobile

Nvidia chce zredefiniować przyszłość grania na targach GDC [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
8

Nvidia będzie prezentować swoje nowości na zbliżających się targach GDC w San Francisco. Zapowiedzi są szumne, a plany ambitne. Zieloni mają zredefiniować to, w jaki sposób będzie w przyszłości wyglądać wirtualna rozgrywka i pokazać coś zupełnie nowego. Nvidia pokaże się na GDC Nvidia rozpoczę...

Nvidia będzie prezentować swoje nowości na zbliżających się targach GDC w San Francisco. Zapowiedzi są szumne, a plany ambitne. Zieloni mają zredefiniować to, w jaki sposób będzie w przyszłości wyglądać wirtualna rozgrywka i pokazać coś zupełnie nowego.

Nvidia pokaże się na GDC

Nvidia rozpoczęła rozsyłanie zaproszeń na swoją konferencję podczas targów GDC. Możemy się spodziewać, że zobaczymy wówczas nowości związane w jakiś sposób z grami, na co wskazuje m.in. nazwa eventu: "Made to Game". Zaplanowano go na 3 marca, a w sieci ma się wówczas pojawić streaming z konferencji. Można tylko spekulować, w czym rzecz. Może to początek aktywności Nvidii w segmencie VR? A może mocniejsza współpraca z Valve? Jest na co czekać.

A skoro o Nvidii mowa, to warto zwrócić uwagę na wyniki finansowe firmy w Q4 i całym fiskalnym roku 2015. W ostatnim kwartale zanotowano przychód rzędu 1,25 mld dol., co jest o 9 proc. lepszym wynikiem niż przed rokiem. W całym roku przychód wyniósł 4,68 mld dol. i jest o 13 proc. większy w skali roku. To rekordowy wynik w całej historii firmy. W marcu firma ma wypłacić dywidendy swoim akcjonariuszom.

Dropbox zatrudnia byłą dyrektor finansową Motoroli

Vanessa Wittman, była CFO Motoroli została zatrudniona przez Dropboksa na takim samym stanowisku. Ma to podobno mieć związek z planami wejścia nie giełdę. Wskazuje na to m.in. doświadczenie Wittman, która już wcześniej nierzadko miała do czynienia z ofertami publicznymi. Tymczasem inne źródła sugerują, że Dropbox chciałby zwiększyć swoją wycenę do 11 mld dol.

Następca Chromebooka Pixel

Pojawiły się pierwsze doniesienia na temat kolejnego Chromebooka tworzonego bezpośrednio przez Google, a więc następcy modelu Pixel. Urządzenie nosi nazwę kodową "Samus", a według pierwszych doniesień będzie budowane w oparciu o układ SoC Intel Core M. Urządzenie miałoby się wyróżniać m.in. nowym złączem USB typu C o przepustowości do nawet 10 Gb/s.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu