Mobile

Po co komu wcięcia, jak można mieć dwa ekrany?

Piotr Kurek
Po co komu wcięcia, jak można mieć dwa ekrany?
5

Zeszłoroczny trend wcięć zapoczątkowany przez Apple nie jest specjalnie lubiany przez użytkowników smartfonów. Samsung się z niego śmieje, a wielu producentów telefonów wciąż za nim podąża. Jest jednak jedna firma, która się nie patrzy na nikogo i wprowadza własne, dość zaskakujące rozwiązania.

Zobacz też: Smartfony Nubia w końcu w Polsce. Za późno i za drogo

Nubia to linia telefonów stworzona przez ZTE — chińskiego producenta urządzeń elektronicznych, który na swoim koncie ma kilka ciekawych telefonów, między innymi opisywanego przez nas Z11. Dziś firma zaprezentowała światu najnowszego smartfona, który może wielu zaskoczyć. Nie ma w nim wcięcia. Telefon zwyczajnie go nie potrzebuje z jednego, bardzo prostego, powodu — brakuje w nim przedniego aparatu. Co z selfies, co z wideo rozmowami? One wciąż są dostępne — dzięki dwóm obiektywom umieszczonym na tyle obudowy Nubii X, tuż nad dodatkowym ekranem.

Zobacz też: Śmierć nakładkom. ZTE Nubia już tylko z czystym Androidem

Nubia X wyposażona została w dwa ekrany. Z przodu mamy 6,26-calowy ekrany LCD o rozdzielczości 2280x1080 pikseli. Z tyłu znajduje się 5,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1520x720 pikseli, który po wyłączeniu wygląda jak tradycyjna obudowa telefonu. Dotykowy panel nie różni się specjalnie od standardowych przodów telefonu — możemy wykonywać na nim te same zadania lub skorzystać ze specjalnie przygotowanych wygaszaczy pokazujących między innymi godzinę, pogodę lub tapetę. Dodatkowo Nubia X wyposażona został w dwa czytniki linii papilarnych umiejscowionych na krawędziach telefonu — dzięki temu w łatwy sposób mogą zostać odblokowane oba ekrany.

Zobacz też: Test Nubia Z11: świetny, ale o rok spóźniony flagowiec

Czy Nubia X trafi na zachodnie rynki, w tym do Polski? Na ten moment smartfon sprzedawany będzie wyłącznie w Chinach, a ZTE nie informuje o przyszłych planach dotyczących urządzenia. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że sprowadzony z Chin telefon zadziała także w polskich sieciach. Nubia X trafi do sprzedaży już 5 listopada, a ceny tego smartfona zaczynają się od 3299 juanów (ok. 1811 zł).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu