Filmy

Nowy zwiastun Krainy Lodu 2! Elsę i Annę czekają niesamowite przygody

Weronika Makuch
Nowy zwiastun Krainy Lodu 2! Elsę i Annę czekają niesamowite przygody
23

Disney wypuścił nowy zwiastun Krainy Lodu 2! Premiera filmu już 22 listopada. Jak rysuje się fabuła?

Trzy miesiące temu ukazał się pierwszy zwiastun Krainy Lodu 2. Nie ujawniono w nim zbyt wiele. Widzieliśmy podróż, którą Elsa i Anna mają przed sobą, nie wiedzieliśmy jednak, w jakim celu wyruszają. W sieci właśnie pojawił się drugi zwiastun, który zdecydowanie rozjaśnia sytuację. Misję zlecił Pebbie, starszy troll, który był bliskim Kristoffa i wspierał siostry w pierwszej części. Informuje siostry, że przeszłość nie jest dokładnie tym, na co wygląda. Muszą odnaleźć prawdę, udając się w nieznane.

W zwiastunie ponownie widzimy zmagania Elsy z oceanem, który stara się zamrozić, aby móc swobodnie po nim chodzić. Mamy również okazję zobaczyć znane postaci, bez których drugiej części sobie nie wyobrażaliśmy. Oprócz sióstr i wspomnianego trolla w filmie nie zabraknie również sympatycznego bałwanka Olafa, Kristoffa oraz jego renifera, Svena. Nieznana kraina, do której drużyna się udaje, nadal pozostaje nieznana. Pewni możemy być również tego, że bohaterowie przeżyją niesamowitą, ale i niebezpieczną przygodę.

Kraina Lodu 2 otrzymała nowy zwiastun

Drugi zwiastun nie jest tak kolorowy i tajemniczy jak poprzedni. Nie martwiłabym się jednak o samą animację. Disney nie ma w zwyczaju zawodzić swoich fanów. Kraina Lodu jest obecnie jednym z ich najważniejszych projektów. Wiele osób twierdzi, że film o Elsie jest dla obecnych dzieci tym, czym dla młodych dorosłych był kiedyś Król Lew. Trudno się z tym nie zgodzić. Bajka podbiła serca wszystkich, a druga część na pewno okaże się kasowym sukcesem.

Disney+ może być usługą VOD, która przejdzie przez rynek jak tornado

Na drugą część będziemy musieli poczekać do 22 listopada 2019 roku. Ostatnie kilka miesięcy, które dzieli nas od premiery, na pewno będzie czasem wielkiego oczekiwania i spekulacji. Przypominam, że wokół Krainy Lodu 2 kontrowersje urosły już trzy lata temu, gdy Alexis Isabel na swoim Twitterze napisała, że chciałaby, aby Elsa została lesbijką. Jak łatwo się domyślić, wywołała tym samym burzę. Pojawiło się wiele głosów popierających ten pomysł oraz mnóstwo oburzonych samą ideą. Jennifer Lee, czyli reżyserka Krainy Lodu oraz Indina Menzel, która odgrywa postać Elsy w oryginale, zareagowały na pomysł bardzo entuzjastycznie. Czy królowa Arendelle faktycznie stanie się pierwszą księżniczką Disneya należącą do społeczności LGBT+? Tego zwiastun nam nie pokazuje. Pozostaje tylko czekać do premiery, nie zastanawiając się nad plotkami. W listopadzie na pewno otrzymamy niesamowite widowisko!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu