Filmy

Zapierający dech w piersiach Keanu Reeves - najlepsze filmy gwiazdy Cyberpunka 2077

Konrad Kozłowski
Zapierający dech w piersiach Keanu Reeves - najlepsze filmy gwiazdy Cyberpunka 2077
17

Obecność Keanu Reevesa w trailerze i na scenie podczas prezentacji Cyberpunka 2077 na E3 wzbudziła przeogromne emocje i nic dziwnego, bo ten przesympatyczny aktor ma swoim dorobku wiele naprawdę udanych produkcji.

Dochowywanie tajemnic w tym biznesie jest niezwykle ważne. Przekonujemy się o tym za każdym razem, gdy na scenie pokazane zostanie coś, czego nie mieliśmy szansy się spodziewać. Właśnie w takich momentach najbardziej doceniamy niespodziankę, jaką szykuje dana firma a Microsoft i CD Projekt RED zaskoczyli w dniu wczorajszym wszystkich. W jedną z postaci w wyczekiwanej grze Cyberpunk 2077 wcieli się doskonale znany aktor Keanu Reaves, którego oglądaliśmy między innymi w Matriksie czy Johnie Wicku (najnowsza, 3. część John Wick: Parabellum jest nadal w kinach). W oczekiwaniu na premierę gry, która zaplanowana została na 16 kwietnia 2020 roku, mamy sporo czasu, żeby powtórzyć albo nadrobić najlepsze filmy z Keanu. Oto one:

Trylogia Matrix

https://www.youtube.com/watch?v=m8e-FF8MsqU&t=58s

Jedna z produkcji, która byłą solidnym kopniakiem dla popularności aktora. Pierwszą część trylogii można śmiało określić mianem kultowej dla kina sci-fi i nie tylko. Efekty specjalne robią wrażenie po dziś dzień, a nowe, odświeżone wydanie w 4K z HDR pozwala poznać te filmy od zupełnie innej strony - byłem pod ogromnym wrażeniem, jak dobrze mogą się prezentować produkcje sprzed kilkunastu lat. Występ Keanu Reevesa zapada wszystkim w pamięć i jest to chyba najczęściej kojarzona z nim produkcja. Choć rywalizuje z nią...

John Wick

https://www.youtube.com/watch?v=M7XM597XO94&t=55s

Tytułowy bohater mści się na tych, którzy splądrowali mu dom, zabili psa i ukradli auto. By to zrobić wraca do biznesu, z którego zrezygnował jakiś czas temu - był najlepszym zabójcą na zlecenie i nazywano go w tych kręgach "Baba Jaga" - wszystko przez strach, jaki generuje. Keanu znakomicie odgrywa nie tylko bezwzględnego, acz pełnego emocji mściciela, lecz imponuje także zwinnością na ekranie, bo w trzeciej części na ekranie odpowiada za 98% scen akcji, co pozostawia niewiele miejsca dla dublerów i kaskaderów.

Speed. Niebezpieczna prędkość

Jeden z tych filmów, które nie są wymieniane w pierwszej kolejności, ale z perspektywy czasu należą do najważniejszych w dorobku aktora i co ciekawe najlepiej ocenianych, bo wystarczy spojrzeć na średnią ocen w serwisie Rotten Tomatoes, gdzie widnieje wskaźnik na poziomie 93%. I wiecie, że jest to jeden z trzech najwyżej ocenianych filmów z Reevesem? Poza Speed, są to "Spokojnie, tatuśku" i "Niebezpieczne związki".

Moje własne Idaho

Keanu Reeves gra tutaj Scotta Favora, syna burmistrza, który w ramach buntu przeciwko ojcu obrał tę samą drogę, co jego przyjaciel został zmuszony do zajęcia się męską prostytucją i wpadł w uzależnienie od narkotyków. Moje własne Idaho opowiada o podróży tych dwóch przyjaciół. Jej celem jest odnalezienie matki Mike'a. Rok premiery to 1991, więc na jest jedna z wczesnych ról Keanu.

Aż do kości

Produkcja Netfliksa nie zwróciła na siebie tak wiele uwagi jak powinna, co mnie zaskoczyło ze względu na popularność platformy i jej zasięg. Gdzie tu szukać winy? Być może w mnogości produkcji, które trafiają do oferty? Nie wiem, ale Aż do kości, w którym Keanu zagrał Dr Williama Beckhama starającego się pomóc młodej Ellen walczącej z anoreksją. Film porusza bardzo ważny problem, dotykający wielu osób, a znany z empatii Reeves komentował go w wielu wywiadach.

Constantine i Adwokat diabła

Jestem pewien, że obydwa tytuły już Wam coś mówią, bo rzeczywiście trudno byłoby o nich nie wspomnieć w tym tekście. Jako egzorcysta John Constantine i adwokat Kevin Lomax aktor zapadł w pamięć wielu widzom i jeżeli jeszcze nie macie za sobą seansu obydwu filmów, to mocno zachęcam do ich obejrzenia.

P.S. Tytuł oczywiście odnosi się do:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu