Telekomy

Nowy zestaw internetu domowego z obsługą LTE-Advanced z prędkością do 300 Mb/s od Plusa i CP

Grzegorz Ułan
Nowy zestaw internetu domowego z obsługą LTE-Advanced z prędkością do 300 Mb/s od Plusa i CP
14

Cyfrowy Polsat z Plusem od 2014 roku mają w swoich ofertach takie zestawy składające się z routera WiFi i modemu zewnętrznego, który montuje się na zewnątrz budynku, a pozwala na dostęp do internetu mobilnego LTE w miejscach ze słabą dostępnością i siłą sygnału internetowego. Teraz do oferty wchodzi nowy zestaw obsługujący technologię LTE-Advanced i pozwalający na pobieranie danych z szybkością nawet do 300 Mb/s.

Zestaw Internetu Domowego 300 składa się z nowego modemu zewnętrznego ODU-300, który jest modemem LTE kategorii 6 z obsługę agregacji pasm oraz częstotliwości: LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz. Mamy tu też dwa gniazda antenowe z opcją podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej. Natomiast drugi element zestawu to router Wi-Fi ac (IDU-300).

Dla kogo taki zestaw? Jak czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od Plusa, sprawdza się on w miejscach ze słabym sygnałem, na granicy zasięgu czy w lokalizacjach, gdzie nie ma możliwości podpięcia internetu kablowego. Modem LTE umieszczany na zewnątrz budynków zwiększa siłę sygnału poprzez wyeliminowanie tłumienia przez ściany czy inne elementy konstrukcyjne. Zestaw zapewnia do trzech razy większy obszar zasięgu wokół stacji bazowej oraz większą moc odbieranego sygnału.

Warto przy okazji wspomnieć, że Play niedawno udostępnił podobną ofertę Play NET BOX, z tym że ich zewnętrzny modem to LTE kategorii 4.

Źródło: informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu