Telekomy

Najlepsze oferty bez zobowiązań na domowy internet mobilny

Grzegorz Ułan
Najlepsze oferty bez zobowiązań na domowy internet mobilny
93

Internet mobilny jako domowy to już jest pewnego rodzaju standard. Wybierają go przede wszystkim osoby mieszkające w lokalizacjach, gdzie trudno o internet kablowy oraz ci, którzy wolą aby był zwyczajnie mobilny i można go było zawsze i wszędzie zabrać ze sobą, bez skomplikowanych operacji.

Najlepiej przy tym aby była to oferta na krótkoterminową umowę lub prepaid, z której w każdej chwili można zrezygnować z chwilą pogorszenia zasięgu czy innych zdarzeń losowych. Ewentualnie, by dłużej niż miesiąc czy dwa przetestować wybranego operatora lub kilku z nich.

Postanowiłem przejrzeć je wszystkie i pokazać w jednym wpisie, najlepsze dla danego operatora i ze znośną paczką transferu danych w miesiącu na pełnej prędkości. Będą to nowe aktywacje, bez bawienia się w przenoszenie numerów.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Orange

W Orange do wyboru mamy niezbyt wiele ofert. Jest na przykład Orange Free, gdzie maksymalnie można dostać 100 GB, ale kosztuje to aż 200 zł, a przy co miesięcznym doładowaniu kwotą 30 zł, dostajemy tylko 15 GB.

Dlatego najlepszą opcją na sprawdzenie internetu w Orange będzie wybór ich submarki nju mobile i Plan Nju Internetowy, dostępna za 29 zł, gdzie dostajemy transfer danych o wielkości 40 GB, który rośnie wraz ze stażem do 120 GB po dwóch latach, po pół roku się podwaja. Lejek? Tak, po przekroczeniu pakietu prędkość transferu spada do 1Mb/sek.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Play

Same doładowania w Play Internet na Kartę, opisywałem Wam dzisiaj, podobnie jak w Orange za znośną paczkę danych trzeba sporo zapłacić.

Najlepszą opcją na internet mobilny na nadajnikach Playa w Waszej lokalizacji będzie oferta Miesiąc bez limitu GB, trochę drożej niż w nju mobile, za 49 zł, ale od razu dostajemy pakiet 100 GB na pełnej prędkości, po jego przekroczeniu prędkość zwalnia 1Mb/sek.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Plus

Plus podobnie jak Orange nie ma zbyt dużych pakietów w internecie na kartę, za 50 GB trzeba zapłacić 100 zł, ewentualnie dostaniemy 75 GB po 3 miesiącach za staż.

Plush nie ma dedykowanej oferty internetu, ale znalazłem ofertę Lajt Mobile, który działa na nadajnikach Plusa. Pakiet Internet mobilny 100 GB LTE kosztuje 49,99 zł, a po przekroczeniu go transfer zwalnia do 32 kbit/s, czyli kiepsko, dużo gorzej niż w ofertach wyżej.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach T-Mobile

W T-Mobile nie znajdziecie zbyt wiele opcji na internet mobilny na kartę. Trzeba kupić starter i doładowywać konto, z tym że jak u pozostałych operatorów strukturalnych paczki danych są małe, za większe trzeba sporo płacić.

W T-Mobile za 100 zł dostaniemy tylko 25 GB. A na przykład za znośną opłatą miesięczną w wysokości 20 zł jedyne 3 GB.

Tak więc najlepszą ofertą wydaje się tutaj Play, za 49 zł mamy spory pakiet danych, a i po wykorzystaniu limitu mamy też znośny lejek. Ciekawą opcją będzie też nju mobile, ale tu trzeba poczekać dwa lata, aż osiągniemy największy transfer przy ofertach bez długoterminowych zobowiązań, a mianowicie 120 GB. Niemniej opłaca się poczekać, bo opłata 29 zł jest naprawdę niska.

Photo: gpointstudio/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu