Felietony

Nowy Youtube - też już macie? Jeśli nie to możecie go sami włączyć.

Grzegorz Marczak
Nowy Youtube - też już macie? Jeśli nie to możecie go sami włączyć.
46

Nie wiem która to już zmiana wyglądu i generalnie całego interfejsu Youtube - trudno to trochę zliczyć. Tym razem jednak zmiany są dość konkretne i dopasowują Youtube to layoutu jaki Google wprowadza na wszystkich swoich serwisach. Dziwi mnie natomiast brak belki nawigacyjnej, która jest już dostępn...

Nie wiem która to już zmiana wyglądu i generalnie całego interfejsu Youtube - trudno to trochę zliczyć. Tym razem jednak zmiany są dość konkretne i dopasowują Youtube to layoutu jaki Google wprowadza na wszystkich swoich serwisach. Dziwi mnie natomiast brak belki nawigacyjnej, która jest już dostępna praktycznie wszędzie gdzie jest Google.

Przyjrzyjmy się więc bliżej nowym elementom:

Bardziej spersonalizowany

 

Zmiany jakie widzimy przy pierwszej wizycie to przede wszystkim dobrze widoczny główny stream w którym mamy do czynienia z filmami pochodzącymi z kanałów które subskrybujemy, filmy polecane przez naszych znajomych na Facebook i Google+ oraz po prawej stronie filmy rekomendowane.


Całkiem nowa nawigacja po prawej stronie

 

Dla mnie wygląda to wreszcie na uporządkowane i w strawny sposób podane najważniejsze rzeczy z serwisu. Głównymi elementami tej części nawigacji są nasze kanały oraz rzeczy rekomendowane przez naszych znajomych z Google+ i Facebooka. Ważny element dlatego, że filmy rekomendowane przez znajomych są chyba najchętniej i najczęściej oglądane - widać to po tym ile razy są republikowane na G+ czy FB.

Poniżej mamy sekcję z naszymi subskrypcjami a następnie rekomendacje YT czyli polecane, popularne oraz trendy.

Ostatnią sekcją w nowej nawigacji są polecane kanały wśród, których YT proponuje mi kilka znanych pozycji, takich jak :TVN, Matura to bzdura czy WebshakeTV.

Nowe sekcja z kanałami

Zmianie ulega też cały katalog z kanałami, który został dostosowany do nowego wyglądu. Co ciekawe rekomendowane kanały są moim zdaniem dość dobrze dobrane do naszych preferencji (choć jestem dość specyficznym przypadkiem bo oglądam tylko kilka rodzajów treści na YT)


Nowy wygląda kanałów użytkownika

 

Nie czuje się kompetentny w wymienianiu zmian jakie zaszły ponieważ mój kanał był zrobiony na domyślnych ustawieniach i nigdy wcześniej nie zawracałem sobie głowy wprowadzaniem jakichkolwiek zmian. To co natomiast widać to nowy layout i kilka nowych czy też inaczej zrobionych funkcji przy edycji kanałów


Jak włączyć nowy wygląd

  1. Otwórzcie www.youtube.com
  2. Naciśnijcie Ctrl + Shift and J w Chrome (Ctrl+Shift+K dla Firefoxa) w celu uruchomienia narzędzi dla developera
  3. Przechodzimy na zakładkę "Console", i wklejamy poniższy tekst w nowej linii. document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=ST1Ti53r4fU"
  4. Odświeżamy Youtube

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube