Felietony

EduKoala wygrywa Startup Weekend!

Grzegorz Marczak
EduKoala wygrywa Startup Weekend!
87

EduKoala został zwycięzcą właśnie zakończonego Startup Weekend Warsaw! Pomysł moim zdaniem świetny, relatywnie prosty i co najważniejsze zrealizowany podczas niespełna trzech dni. Już tłumaczę o co chodzi. Autorzy tej aplikacji wyszli z założenia, że jeśli kilkanaście do kilkudziesięciu razy d...


EduKoala został zwycięzcą właśnie zakończonego Startup Weekend Warsaw! Pomysł moim zdaniem świetny, relatywnie prosty i co najważniejsze zrealizowany podczas niespełna trzech dni. Już tłumaczę o co chodzi.

Autorzy tej aplikacji wyszli z założenia, że jeśli kilkanaście do kilkudziesięciu razy dziennie odblokowujemy swój telefon poprzez przesuwanie palcem różnego rodzaju blokad na smartphonie to można ten fakt wykorzystać do czegoś pożytecznego.

Zrobili więc nakładkę na lock screen, używając EduKoala jeśli chcemy odblokować telefon musimy poprawnie odpowiedzieć na pytanie. I tutaj zaczyna się cała zabawa bo możemy w ten sposób uczyć się słówek z języka angielskiego (działająca aplikacja właśnie takie rozwiązanie prezentowała). Na zablokowanym ekranie widzimy polskie słowo i trzy typu jeśli chodzi o to słowo w języku angielskim. Zaznaczymy prawidłową odpowiedź i przesuwamy suwak odblokowujący telefon.

Słowa, których chcemy się w ten prosty sposób uczyć będziemy mogli sobie definiować przez stronę www. Pomysłem na biznes jest natomiast wersja PRO, gdzie będziemy mogli definiować więcej własnych zestawów słów itp. Zresztą Edukoala nie musi skupiać się tylko na jednym języku, tak naprawdę w ogóle nie musi dotyczyć nauki języka. Równie dobrze można sobie wyobrazić naukę różnych trudnych pojęć, rozwiązywanie prostych zadań czy cokolwiek innego wymyślimy.

Prosty pomysł, ciekawe możliwości i przede wszystkim szybka realizacja to chyba główne elementy, które doceniło jury.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupstartup weekend