Felietony

Wspólna akcja Intela i Antyweb

Grzegorz Marczak
Wspólna akcja Intela i Antyweb
60

Miło mi poinformować was, że Intel razem z Antyweb będzie zaangażowany w wspólną akcję związaną z Ultrabookami. Nie chodzi jednak o reklamę jednego producenta czy konkretnego modelu lecz o całą kategorię produktów jaka została nie tak dawno powołana do życia. Jest to o tyle ciekawe zagadnienie, że w...

Miło mi poinformować was, że Intel razem z Antyweb będzie zaangażowany w wspólną akcję związaną z Ultrabookami. Nie chodzi jednak o reklamę jednego producenta czy konkretnego modelu lecz o całą kategorię produktów jaka została nie tak dawno powołana do życia. Jest to o tyle ciekawe zagadnienie, że według planów już w przyszłym roku Ultrabooki mają stanowić 40% w sprzedaży komputerów klasy PC. Nie wspominając już o tym, że plany są dużo ambitniejsze.

Czy to jest realistyczne i faktycznie Ultrabooki przedłużą ród komputerów klasy PC? W tej chwili trudno na to pytanie odpowiedzieć, gdyż komputery tej klasy dopiero pojawiają się na rynku.

Pytanie na które natomiast będziemy starali się odpowiedzieć to czy Ultrabooki to faktycznie sprzęt nadający się do pracy, czy da się na nich grać i jak tak naprawdę sprawują się jako urządzenia przenośne (bo chyba to jest głównym celem tej kategorii).

Ponieważ bardzo lubię jasne i klarowne sytuacje szczególnie jeśli chodzi o tego typu wspólne akcje promocyjne dlatego od razu wyjaśnię co w związku z współpracą z Intelem będzie działo się na Antyweb.

Przede wszystkim dostaniemy jako redakcja do rąk kilka modeli Ultrabooków do przetestowania (jeden model już męczymy - jest naprawdę cienki), a następnie opiszemy wam nasze wrażenia. Nie będą to posty sponsorowane bo mamy zamiar mocno skupić również na wadach tego sprzętu aby przyszły użytkownik nie był rozczarowany zakupem. Nie będziemy jednak masakrowali CPU i robili wykresów i porównań, szczególnie że podobno specyfikacja nie jest już najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o dobór komputera przez przeciętnego Kowalskiego

Intel nie będzie też miał wpływu na kształt recenzji ani ich zawartość. Co więcej firma sama poprosiła nas o to aby na każdego Ultrabooka, spojrzało kilku członków redakcji i wyraziło swoją opinie o produktach (a znając zespół Antyweb na pewno trudno będzie wzbudzić masowy entuzjazm:) ). Dla kompletnej przejrzystości jednak w każdym tekście będzie na początku jasna informacja, że jest on częścią współpracy z firmą Intel.

Do tego na naszą prośbę zostanie stworzona infografika tłumacząca czym są tak naprawdę Ultrabooki i o co chodzi w tej całej nowej kategorii sprzętowej.

Ostatnimi elementem współpracy (na który już się nie mogę doczekać) będzie spotkanie z czytelnikami gdzie przy pizzy będziemy mogli pogadać o sprzęcie i nowych technologiach, a każdy z gości będzie mógł pobawić się i ocenić Ultrabooki. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to spotkanie odbędzie się w okolicach stycznia oczywiście w Warszawie.

Szczerze mówiąc tego typu akcje i współpracę lubię najbardziej. Intel to światowa marka IT, Ultrabooki to natomiast gorący temat jeśli chodzi o technologie. A my jako Antyweb mamy szansę przetestować najnowszy sprzęt na rynku :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebIntelUltrabooki