Smartfony

Nowy pad i aż 25 gier - nowości Microsoftu na Gamescom są bardzo obiecujące [aktualizacja]

Albert Lewandowski
Nowy pad i aż 25 gier - nowości Microsoftu na Gamescom są bardzo obiecujące [aktualizacja]
14

Micrososft może z dumą stwierdzić, że konsole Xbox cieszą się sporą popularnością na świecie, choć w tym rozdaniu musiały uznać wyższość PlayStation. Wkrótce jednak poznamy kolejny sprzęt z Redmond. Czy czymś nas zaskoczy nowy Xbox?

Microsoft z worem nowości na Gamescom

Na razie wciąż nie wiemy dokładnie, co Amerykanie przywiozą ze sobą do Niemiec na targi, choć doniesienia na ten temat pojawiają się już od kilku miesięcy, więc nie mamy tu do czynienia z wiadomościami wyssanymi z palca. Wśród bardziej pewnych informacji należy wspomnieć o poprawionym kontrolerze Elite, który miałby oferować magnetyczne złącze USB typu C, poprawione analogi o wyższej precyzji czy jeszcze lepszą jakość wykonania. Z pewnością wielu graczy ucieszyłoby się na taką nowość. Akurat w kwestii kontrolerów Microsoft udowadnia, że zna się na rzeczy, więc ulepszenie swojego sztandarowego akcesorium do gier tylko by umocniło ich pozycję. Pamiętajmy też, że Elite do najtańszych nie należy.

W tym miejscu jednak więcej emocji wzbudzi nowy Xbox. Nie chodzi tu o zupełnie nową generację, bo na taką musimy jeszcze trochę poczekać, a o kolejne wersje już obecnych urządzeń. Na pewno miłą nowością byłby Xbox One S z dyskiem o pojemności większej niż 1 TB. Z pewnością stałby się to najbardziej praktyczny wariant, choć więcej przemawia za debiutem jeszcze tańszego Xbox One S.

Ta tańsza konsola świetnie trafiła w gusta klientów. Nawet recenzenci ją chwalili, ponieważ w mniejszej obudowie i niższej cenie wciąż oferowała bardzo dobrą wydajność, wspierała HDR oraz odtwarzanie filmów 4K z Blu-ray.

Nowy Xbox jako ostatnia nowość przed nową generacją

Obniżenie ceny Xbox One S oraz wprowadzenie nieznacznych poprawek może sprawić, że Microsoft finalnie nie wyjdzie znacznie gorzej niż Sony z PlayStation 4. Moim zdaniem tańsza konsola z Redmond, wspierająca wszystkie kluczowe multimedia, stanowiłaby łakomy kąsek i z pewnością zainteresowałaby sporo osób. Jestem jednak ciekaw, czy w tym wszystkim doczekalibyśmy się poważniejszych zmian konstrukcyjnych. Przede wszystkim liczyłbym tu na nieco poprawioną wydajność.

Aktualizacja:

Microsoft jednak nie zaprezentuje jeszcze nowej wersji obecnych generacji konsol Xbox One. W zamian otrzymamy nowe akcesoria, zapewne odświeżonego pada Elite, oraz aż 25 gier gier, spośród których najważniejszą gwiazdą zapewne będzie State of Decay, którego oficjalna premiera odbedzie się we wrześniu. Powinniśmy dowiedzieć się jeszcze więcej również o Forza Horizon 4.

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu