Android

Nowy, czytelniejszy i wygodniejszy, wygląd Android Auto — będziecie zachwyceni

Kamil Świtalski
Nowy, czytelniejszy i wygodniejszy, wygląd Android Auto — będziecie zachwyceni
41

Android Auto dostępne jest na rynku już od ponad czterech lat — regularnie rośnie w siłę i zachwyca swoimi możliwościami. I tuż przed rozpoczęciem konferencji Google I/O 2019, Google ogłasza zmiany w interfejsie.

Te ostatecznie miałyby trafić do wszystkich użytkowników platformy, a co najważniejsze — powinny ich ucieszyć i usatysfakcjonować. Bo sporo zmieni się w tamtejszym interfejsie — i to na lepsze!

Nowy interfejs Android Auto: co się zmieni?

Widżety z całym pakietem informacji które do tej pory były niemal nieodłączne od głównego ekranu — teraz idą w zapomnienie. Wkrótce zastąpi je lista aplikacji, czyli rozwiązanie na wzór tego, które doskonale znają użytkownicy największego konkurenta — systemu od Apple. Pasek umiejscowiony przy dolnej krawędzi ekranu od teraz będzie zawierał zestaw funkcji, które mogą się najlepiej sprawdzić w danej sytuacji. A to posłuży jako pomoc w nawigacji, a to jako skrót do funkcji odtwarzacza muzyki — najważniejsza będzie wygoda użytkowania. Zmieni się także ekran powiadomień, ale całość pozostanie utrzymana w ciemnej kolorystyce. Warto jednak zaznaczyć, że będzie się prezentować bardziej nowocześnie — bo nareszcie zostanie stworzona w duchu nowego Material Designu.

Jak samo Google przyznaje — nowa wersja Android Auto ma być przede wszystkim szybsza i wygodniejsza w użyciu. Mniej stuknięć w ekran, by osiągnąć te same efekty. Paleta kolorów dostosowana tak, by nie tylko lepiej wpasowała się we wnętrze samochodu — ale też była wygodniejsza w użyciu podczas jazdy. W przypadku szerszych ekranów — nowa wersja Android Auto będzie się do nich lepiej skalować, dbając o to, by pokazać jak najwięcej informacji na ekranie!

Android Auto w nowej odsłonie ma trafić w ręce kierowców jeszcze tego lata. Dokładnej daty — jak to w przypadku Google — nie poznaliśmy, ale znając ich, prawdopodobnie wszystko i tak odbywać się będzie falami.

Źródło: Blog Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu