Android

Przystawka do telewizora z Android TV od Google? Poproszę jak najszybciej!

Kamil Świtalski
Przystawka do telewizora z Android TV od Google? Poproszę jak najszybciej!
19

Android TV w rękach producentów telewizorów nie zawsze wygląda tak dobrze, jak... powinien. Ale kto wie — może niebawem doczekamy się przystawki do TV prosto od Google?

Android TV to platforma z ogromnym potencjałem — z tym raczej nikt nie będzie dyskutował. I choć moje dotychczasowe doświadczenia z nią związane nie należą do najlepszych — to jestem przekonany że lwią część winy za ten stan ponoszą... producenci sprzętów, na którzy z niej korzystają. W przypadku rynku smartfonów widać, że system na smartfonach Google działa... no odrobinę sprawniej. Nie można też narzekać w kwestii aktualizacji — i mam cichą nadzieję, że podobnie sprawy będą się mieć w przypadku Android TV. A ten miałby móc wkrótce liczyć na odrobinę więcej uwagi niż miało to miejsce dotychczas.

Autorska przystawka z Android TV od Google?

Android TV rośnie w siłę. Tamtejsza baza aplikacji powiększa się z każdym kwartałem, podobnie jak możliwości tych urządzeń. Jeszcze co prawda nie pytamy znajomych jaki procesor napędza urządzenie które nabyli, ale patrząc na to jak zmienia się rynek wideo i gier — myślę że i do tego w końcu dojdziemy. Ale jak czytamy na Android Headlines, firma coraz poważniej traktuje kwestię swojego systemu na telewizorach. Na tyle, że... mówi o tym, że niebawem pojawi się nowy sprzęt dla Android TV. Póki co nie znamy jeszcze żadnych konkretów i możemy co najwyżej pogdybać — na rozwianie wątpliwości musimy jeszcze chwilę poczekać. Prawdopodobnie wszystko stanie się jasne już na tegorocznej konferencji Google I/O 2019, która odbędzie się już w przyszłym tygodniu — w dniach 7-9 maja.

Nie ukrywam, że słowa o nowych urządzeniach działają na moją wyobraźnię — i kto wie... może po prostu gigant ogłosi bliską współpracę z jakimś producentem boxów albo telewizorów. Sam jednak mam nadzieję na ich autorskie podejście do tematu. Bo choć wiele z tych dodatkowych przystawek działa naprawdę świetnie, to jestem przekonany, że jeżeli ktoś ma pokazać światu jak to się robi — to byłoby to właśnie Google. Dawno już tak nie czekałem na żadną ich konferencję — oby do przyszłego tygodnia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu