Polska

Odświeżony TVN24.pl to świetny projekt, który można naśladować

Konrad Kozłowski
Odświeżony TVN24.pl to świetny projekt, który można naśladować
34

TVN24.pl to jeden z najpopularniejszych serwisów informacyjnych w Polsce. W nowej mobilnej odsłonie prezentuje się świetnie - na plus zaliczam przejrzystość i ciekawą integracją elementów multimedialnych.

Na początku zaznaczę, że nowa wersja mobilnej odsłony TVN24 może nie wyświetlać się na każdym smartfonie. Z tego co zauważyłem, na urządzeniach z mniejszymi ekranami wciąż wczytywana jest wcześniejsza wersja i nie wiemy, czy jest to zamierzone działanie, czy tylko efekt powolnego wdrażania odświeżonej wersji TVN24.

Odświeżony serwis TVN24.pl na urządzeniach mobilnych

Podejrzewam jednak, że u większości z Was będzie już dostępny nowy serwis TVN24.pl, który już na samym szczycie odznacza się głównym newsem z grafiką, która wystaje poza resztę portalu. Do strony głównej przejdziemy przewijając witrynę - wtedy jasne tło nakryje najważniejszą aktualnie wiadomość, a u góry strony pojawi się nawigacyjna belka. Na niej znajdują się logo serwisu oraz przycisk typu "hamburger". Po tapnięciu na niego mamy do czynienia z rozwiniętą listą, która wypełni cały ekran urządzenia. Dzięki temu wybranie kategorii informacji lub zmiana miasta będą o wiele łatwiejsze.

Newsy publikowane w ramach tvn24.pl to tak naprawdę przedłużenie strony głównej. Po krótkiej animacji na samej górze prezentowany jest materiał wideo lub grafika, a poniżej znajdują się dobrane tematycznie klipy. Jeszcze niżej przeczytamy samą treść newsa, z którego wrócimy do strony głównej naciskając na "X" w prawym górnym rogu lub klasycznie dotykając przycisku "wstecz" w przeglądarce. Wszystko to działa całkiem sprawnie i szybko, co jest dla mnie niemałym zaskoczeniem. Na końcu newsa znajdziemy skróty do udostępnienia wpisu na Twitterze i Facebooku, a także opcję skopiowania linku - dla niektórych mogą to być bardzo potrzebne funkcje.

Do gustu przypadła mi możliwość oglądania (słuchania) materiału wideo, którego odtwarzanie rozpoczniemy na szczycie strony, w trakcie przeglądania samego newsa. Jest to możliwe, ponieważ okienko z odtwarzaczem cały czas zajmuje górną część strony, pozostawiając resztę powierzchni na treść newsa. Co istotne, jeśli wstrzymamy odtwarzanie, klip przestanie za nami wędrować w dół.

Pozostałe serwisy TVN24 też powinny otrzymać nowy wygląd

Dopóki poruszamy się po samym tvn24.pl wszystko jest w porządku i napisałbym, że taka zmiana jest bardzo, bardzo udana. Niestety, pomimo tego, że serwis stał się przyjemniejszy w odbiorze i lepiej czytelny, nie mogę tego powiedzieć o wszystkich treściach publikowanych na stronie głównej TVN24, bo niektóre z nich pochodzą z innych serwisów, jak TVN24BiS czy TVN Meteo.

W takiej sytuacji link otwierany jest w oddzielnej karcie, co sprawia, że powrót do listy informacji jest trochę utrudniony. Dodatkowo, żaden z pozostałych serwisów nie doczekał się (jeszcze?) odświeżenia wyglądu i ta niespójność trochę razi po oczach. Jeszcze inną sprawą jest kwestia braku nowego interfejsu w wersji desktopowej TVN24 - na komputerach wciąż przeglądamy dostępną dotychczas wersję serwisu.

Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że mobilna wersja wygląda i działa naprawdę świetnie, dlatego liczę, że dość szybko doczekamy się także wprowadzenia tego rozwiązania na pozostałych podserwisach tej grupy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu