28

Nowy system komentarzy i forów internetowych już dostępny. Sprawdźmy to wspólnie

Kiedy opisywałem go Wam jeszcze w zeszłym roku, upatrywałem w nim świetną alternatywę dla małych serwisów na własne forum internetowe. Do tej pory właściciele takich stron musieli instalować osobne skrypty i podpinać pod własne witryny. Dostosowanie ich wyglądem do macierzystego serwisu to często nie lada problem. Moot wydaje się być doskonałym rozwiązaniem w tym temacie. […]

Kiedy opisywałem go Wam jeszcze w zeszłym roku, upatrywałem w nim świetną alternatywę dla małych serwisów na własne forum internetowe. Do tej pory właściciele takich stron musieli instalować osobne skrypty i podpinać pod własne witryny. Dostosowanie ich wyglądem do macierzystego serwisu to często nie lada problem. Moot wydaje się być doskonałym rozwiązaniem w tym temacie.

Wszystko, co będzie nam do tego potrzebne, to wygenerowanie w serwisie linku do naszego forum wraz z jego nazwą i wklejenie w odpowiednie miejsce w naszym serwisie poszczególnych kodów, odpowiedzialnych za wyświetlanie forum bądź systemu komentarzy. Dokumentację i tutorial pomagający w tym od początku do końca znajdziecie na stronie pomocy.

fsc_My_Feed_Antyweb_forums

W rezultacie, przykładowe forum wkomponowane w serwis wygląda następująco:

forums1

A oto Moot wykorzystany jako system komentarzy w tym samym serwisie:

commenting1

Projekt został udostępniony publicznie w wersji beta na początku tego tygodnia, a już powstały do niego instrukcje instalacji na dostępnych platformach blogowych. Dla Bloggera jest możliwość wkomponowania zarówno forum jak i komentarzy. W przypadku WordPressa, na tę chwilę, tylko samo forum.

fsc_All_Posts_Antyweb_forums (1)

Oczywiście, bez wcześniejszego przetestowania nie ma co robić rewolucji w swoich serwisach, stworzyłem więc dla nas specjalne forum z przykładowymi kategoriami, gdzie zapraszam Was do wspólnego testowania. Osobiście jestem mocno ciekawy, jak sprawuje się dodawanie postów oraz komentarzy i wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym, moderowanie wpisów, no i czy społeczność Antyweb da radę przywiesić takie forum:).

Zapraszam na Forum Antyweb.