Ciekawe strony

WebPlatformTools.org – niezbędnik dla projektantów aplikacji i stron internetowych

Grzegorz Ułan
WebPlatformTools.org – niezbędnik dla projektantów aplikacji i stron internetowych
4

O starcie internetowego projektu Web Platform informowaliśmy Was jeszcze w zeszłym roku. Dla przypomnienia, to projekt, w którego zaangażowały się największe firmy technologiczne na świecie, a mający na celu propagowanie nowoczesnych technologii internetowych i co najważniejsze kompatybilnych z wszy...

O starcie internetowego projektu Web Platform informowaliśmy Was jeszcze w zeszłym roku. Dla przypomnienia, to projekt, w którego zaangażowały się największe firmy technologiczne na świecie, a mający na celu propagowanie nowoczesnych technologii internetowych i co najważniejsze kompatybilnych z wszystkimi dostępnymi przeglądarkami. To w końcu istna kopalnia wiedzy na ten temat.

Teraz przyszedł czas na Web Platform Tools, czyli strony, gdzie w jednym miejscu znajdziemy serwisy i narzędzia, które pomogą nam na budowanie własnych stron czy aplikacji internetowych w oparciu o najnowsze standardy. Wprawdzie twórcy tego serwisu zastrzegają, że w żaden sposób nie są powiązani z Web Platform, ale obok wyraźnie nawiązują do jego idei.

Serwis wygląda nad wyraz atrakcyjnie. Jest czysto i przejrzyście, po lewej stronie wygodne menu z dostępem do poszczególnych kategorii stron czy aplikacji. Natomiast ich wyświetlanie w głównej części serwisu wykonane zostało w postaci kafelków z krótkim opisem i zrzutem ekranu. Na chwilę obecną dostępnych jest ponad 200 takich narzędzi, a żadne z nich nie wymaga instalacji lokalnej ani też rejestracji, by móc z niego skorzystać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

projektowanie stron