Ciekawe strony

Wizualne zarządzanie projektami – nowy trend internetowych menadżerów zadań

Grzegorz Ułan
Wizualne zarządzanie projektami – nowy trend internetowych menadżerów zadań
91

Wśród usług internetowych zarządzanie projektami to obok dysków sieciowych chyba najbardziej rozbudowana i przepełniona wręcz grupa serwisów umożliwiających wspólną pracę nad różnymi zadaniami. Sam opisywałem Wam kilka z nich, a z których najbardziej przypadła mi do gustu Asana. Do tej pory nie pows...

Wśród usług internetowych zarządzanie projektami to obok dysków sieciowych chyba najbardziej rozbudowana i przepełniona wręcz grupa serwisów umożliwiających wspólną pracę nad różnymi zadaniami. Sam opisywałem Wam kilka z nich, a z których najbardziej przypadła mi do gustu Asana. Do tej pory nie powstało chyba nic bardziej dopracowanego, użytecznego i rozbudowanego.

Jednak nie wiem, czy to rozbudowanie tego typu serwisów nie spowoduje w pewnym momencie odwrotu od tego typu usług, gdzie naprawdę trochę czasu trzeba spędzić, by sprawnie i szybko móc z nich korzystać i wdrażać do niego kolejne osoby. Trend taki można już zacząć obserwować poprzez wysyp serwisów, które umożliwiają wspólne zarządzanie projektami w postaci graficznej. Są proste, przejrzyste i co najważniejsze nie przeładowane mnogością funkcji.

Dziś przedstawię Wam dwa tego typu projekty. Pierwszy z nich to DropTask. Składa się zasadniczo z dwóch elementów - samych projektów przedstawionych w formie graficznej oraz listy kontaktów z przyporządkowanymi im projektami. Pierwszy swój projekt tworzymy w postaci głównego okręgu, do którego "wrzucamy" poszczególne etapy prac. Możemy je też przenosić pomiędzy grupami projektów czy też w samym kalendarzu zadań metodą przeciągnij i opuść.

W szczegółach projektów ustalamy datę, tagi, przyporządkowane osoby, jak i możemy uczestniczyć w dyskusji nad nimi ze współpracownikami.

Ten serwis możecie sami przetestować, dostępny jest dla wszystkich po założeniu konta. Drugi, z tych które chciałem Wam dzisiaj pokazać jest jeszcze w fazie beta. Dla chętnych wyślę zaproszenia, dajcie znać w komentarzach.

Projekty w Subtask przedstawione są w formie liniowej. Główny projekt w środku wykresu, a poszczególne etapy w formie odnóg tworzą spójną i wyraźną dla oka całość. Poszczególne zadania również, podobnie jak w poprzednim projekcie, mają swoje menu, gdzie możemy przyporządkowywać je współpracownikom, komentować czy załączać do nich pliki.

Mamy tu też szybki dostęp do wszystkich swoich projektów, jak i możemy w osobnym menu prześledzić swoją aktywność.

W obydwu serwisach brak jest jakichkolwiek innych funkcji, w zasadzie niepotrzebnych przy prostych projektach, typu stworzenie serwisu internetowego. Myślę, że to dobry kierunek, powinien przypaść do gustu wielu użytkownikom, których odstrasza przeładowanie opcji, dodatkowych menu czy ustawień w innych serwisach do zarządzania projektami.

Jeśli chcecie przetestować Subtask, dajcie znać w komentarzach, wyślę Wam na email zaproszenie do tego testowego projektu.

Aktualizacja

A tak wygląda zadanie testowe po jednym dniu z Wami:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu