Ciekawe strony

Flipboard 2.0 już dostępny – magazyny to kolejny świetny pomysł

Konrad Kozłowski
Flipboard 2.0 już dostępny – magazyny to kolejny świetny pomysł
6

Flipboard bez wątpienia podbił serca smartfony i tablety użytkowników, stając się jednym z najpopularniejszych agregatorów treści w Internecie. Intuicyjny sposób obsługi i miły dla oka interfejs aplikacji przekonały miliony osób. Wczorajsza aktualizacja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że autorz...

Flipboard bez wątpienia podbił serca smartfony i tablety użytkowników, stając się jednym z najpopularniejszych agregatorów treści w Internecie. Intuicyjny sposób obsługi i miły dla oka interfejs aplikacji przekonały miliony osób. Wczorajsza aktualizacja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że autorzy aplikacji doskonale wiedzą do czego dążą i efektem takiego postępowania jest właśnie funkcja magazynów. Świetny pomysł!

Słowo "magazyn" to chyba najlepsze określenie dla Flipboarda, ponieważ zebrane z różnych źródeł informacje prezentuje właśnie w formie wirtualnego czasopisma z opcją przerzucania stron. Dodane wczoraj "Magazyny" są jednak czymś zupełnie innym - funkcja ta pozwala na zapisywanie konkretnych artykułów "na później", które umieszczać możemy w wybranych magazynach.

By daną wiadomość dodać do magazynu wystarczy tapnąć na "plusik" znajdujący się w jednym z rogów miniaturek, a następnie wskazujemy magazyn lub tworzymy nowy. Naturalnie możemy nadać mu nazwę oraz opis, a jest to bardzo istotne, ponieważ... Flipboard umożliwia także udostępnianie magazynów naszym znajomym (za pomocą Facebooka, Twittera itd.). Bez obaw, nasze magazyny możemy uczynić także prywatnymi, więc ich wyszukiwanie oraz przeglądanie przez inne osoby nie będzie możliwe.


Nowy Flipboard pozwala także na dodawanie artykułów z poziomu przeglądarki internetowej korzystająć ze specjalnego bookmarkletu, który dostępny jest na oficjalnej stronie, a źródła dodanych już artykułów możemy również zasubskrybować, dzięki czemu wiadomości z nich pochodzące pojawiać się będą w kategorii "Cover Stories". By dostać się do naszych magazynów musimy wybrać ikonkę prezentującą czerwoną zakładkę w prawym górnym rogu. W tym samym menu znajdziemy również kategorie wiadomości oraz ustawienia naszego konta. Jeżeli udostępniony przez nas magazyn zostanie zasubskrybowany przez inną osobą lub ktoś polubi znajdujący się w nim artykuł zostaniemy o tym powiadomieni.

Jak zapowiadają twórcy Flipboarda, te dość ograniczone opcje to tylko początek i w niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się ich rozbudowania, np. planowane jest pojawienie się opcji współtworzenia magazynów. Bardzo brakuje mi trybu offline, na który jeszcze przyjdzie nam poczekać, lecz Flipboard zmierza w bardzo dobrym kierunku, a wprowadzone zmiany prezentują się fantastycznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Flipboard