E-commerce

Efekt Amazon.pl? Allegro uruchamia centrum logistyczne do realizacji zamówień dla sprzedawców

GU
Grzegorz Ułan
10

Start Amazon.pl pokazuje dobitnie, jak dobrze działa na rynek odpowiednia konkurencja. Będziemy mieli do dyspozycji dwie duże platformy sprzedażowe, które będą walczyć ze sobą nie tylko cenami, ale i obsługą sprzedażową.

Nie trzeba było długo czekać na serię nowości dla sprzedawców na Allegro. Najpierw zapowiedź uruchomienia Allegro Biznes, teraz komunikat o powstaniu centrum logistycznego, które zajmie się realizacją zamówień dla sprzedawców.

Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju.:

(..)Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy.

Zobacz też: Amazon.pl vs Allegro.pl - porównanie ofert dla polskich sprzedawców.

Nowa usługa dla sprzedających obejmie przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów, co ma zwiększyć udział zamówień dostarczanych tego samego oraz kolejnego dnia od dnia zamówienia.

Nowe centrum logistyczne Allegro zlokalizowane będzie pod Warszawą i znajdzie w nim zatrudnienie nawet 1200 osób. Allegro podpisało właśnie umowę z firmą Panattoni na udostępnienie magazynu o powierzchni 36 500 m2 w A2 Warsaw Park. 35 100 m2 z tej powierzchni ma być przeznaczone na obsługę zamówień, 2 800 m2 zajmą biura i przestrzeń wypoczynku. Docelowo łączna powierzchnia wynajętych magazynów w tej lokalizacji ma wynieść 65 300 m2.

Nowa usługa fulfillment od Allegro ma pozwolić odciążyć sprzedawców z konieczności ponoszenia kosztów związanych z magazynowaniem towarów czy zatrudniania dodatkowych pracowników na okres szczytów sezonowych. Więcej informacji o niej i chęć skorzystania możecie już zgłaszać na stronie https://na.allegro.pl/fulfillment.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: