Laptop

Nowy Razer Blade 15 z nowymi kartami GeForce RTX Super

Kamil Pieczonka
Nowy Razer Blade 15 z nowymi kartami GeForce RTX Super
3

Razer pokazał dzisiaj dwa nowe modele notebooków z rodziny Blade 15. W ofercie pojawią się dwa modele, bazowy oraz z dopiskiem Advanced, który dysponuje jeszcze lepszą specyfikacją. W kompaktowej, aluminiowej obudowie zamknięto najnowsze procesory Intela oraz układy graficzne NVIDA GeForce RTX 2080 i 2070 Super.

Nowy Razer Blade 15 jest jeszcze wydajniejszy

Razer Blade 15 Advanced będzie zostanie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10875H, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX SUPER i ekran z częstotliwością odświeżania równą 300 Hz lub 4K OLED. Wszystko to zapakowane zostało w charakterystyczną czarną, aluminiową obudowę. Laptop wzbogacono o nowy układ klawiatury, ulepszony układ I/O oraz dysk SSD o dużej pojemności. Model bazowy będzie natomiast dostępny z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i7-10750H oraz układami graficznymi GeForce GTX 1660Ti, RTX 2060 oraz RTX 2070. Standardowo dostępny będzie ekran FullHD o odświeżaniu 144 Hz, a w najwyższej wersji wyposażenia również 4K OLED.

Procesory Intel Core 10. generacji osiągają jeszcze lepszą wydajność dzięki taktowaniu na poziomie 5,1 GHz oraz 16 MB pamięci podręcznej w technologii Intel Smart Cache. Zwiększona liczba rdzeni w połączeniu z Turbo Boost oznacza szybszą kompilację, krótszy czas renderowania i ogólnie wyższą liczbę klatek na sekundę. Wraz z nowym procesorom do laptopa wprowadzono również inne, wyczekiwane ulepszenia, w tym nowy układ bezprzewodowy Intel WiFi 6 AX201 (Gig+) zapewniający przepustowość nawet 2.4 Gbps oraz pamięć DDR4 z taktowaniem 2933MHz.

Blade 15 został wyposażony nowy układ NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q. Nowa oferta procesorów graficznych RTX SUPER charakteryzuje się nawet o 25% wyższą wydajnością w porównaniu z oryginalnymi RTX i została wyposażona w maksymalnie 8 GB pamięci GDDR6 o dużej przepustowości oraz więcej rdzeni ray tracing, co zwiększa wydajność śledzenia promieni w czasie rzeczywistym i zwiększa liczbę klatek na sekundę przy wyższych ustawieniach w najnowszych grach. Układy graficzne RTX SUPER zapewniają również dodatkowe korzyści dla tworzenia wirtualnej rzeczywistości lub treści cyfrowych, gdzie dodatkowa wydajność pomaga skrócić czas renderowania i poprawia wierność graficzną.

Razer Blade 15 - ekran z odświeżaniem nawet 300 Hz

Blade 15 Advanced jest wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz Full-HD o częstotliwości odświeżania do 300 Hz, co zapewnia najlepsze wrażenia w szybkich grach typu FPS. Wyświetlacz jest otoczony ultracienkimi ramkami i zwieńczony matowym wykończeniem, co zapewnia redukcję odblasków. Dla twórców treści i entuzjastów rozrywki przygotowano również Blade z wyświetlaczem OLED 4K. Wyświetlacz OLED 4K pokrywa 100% przestrzeni kolorów DCI-P3 i jest dostępny zarówno w wariancie dotykowym, jak i bezdotykowym. Każdy panel jest indywidualnie skalibrowany pod kątem dokładności kolorów, tworząc bogate i wciągające wrażenia.

Razer Blade 15 z systemem Windows 10 jest najmocniejszym i najlepiej wykonanym laptopem z tej serii w historii - łącząc najnowszą technologię z ultrakompaktową konstrukcją, udoskonaloną dzięki znaczącym ulepszeniom, w tym odświeżonej klawiaturze, udoskonalonemu systemowi I/O oraz opcjom pamięci masowej. Nowa klawiatura jest wyposażona w wydłużony prawy klawisz shift i klawisze kierunkowe o połowie wysokości, które połączono z technologiami N-key rollover i Anti-ghosting, zapewniającymi bardziej precyzyjne używanie klawiszy. Zasilana przez Razer Synapse 3 klawiatura jest w pełni konfigurowalna z oświetleniem Razer Chroma RGB obejmującym szerokie spektrum 16,8 milionów kolorów i unikalnych efektów świetlnych.

Boki laptopa zostały wyposażone w mnóstwo opcji łączności, w tym porty USB 3.1 2. generacji typu A, port HDMI, port USB typu C i Thunderbolt 3 (USB-C). Wybrane modele Blade 15 obsługują ładowanie za pośrednictwem portów USB typu C z ładowarką USB-C 20 V, pomagającą w sytuacjach awaryjnych i niesamowicie szybki czytnik kart SD UHS-III, dla tych, którzy muszą szybko przenieść pracę z jednego urządzenia na drugie. Bateria w modelu Advanced ma 80 Wh, a w bazowym 65 Wh. Nowy Razer Blade 15 będzie dostępny w cenie od 1799,99 euro za bazowy model.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu