Polska

Minister Edukacji i Nauki ogłosił start nowego przedmiotu maturalnego. To Biznes i zarządzanie

Kacper Cembrowski
Minister Edukacji i Nauki ogłosił start nowego przedmiotu maturalnego. To Biznes i zarządzanie
27

Od kolejnego roku szkolnego będzie dostępny nowy przedmiot maturalny - “Biznes i zarządzanie”.

Jak ogłosił dzisiaj Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, na spotkaniu z przedstawicielami polskiego biznesu, organizacjami przedsiębiorców oraz uczelni ekonomicznych w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wkrótce pojawi się nowy przedmiot maturalny.

Biznes i zarządzanie to realizacja obecnego przedmiotu nauczania w szkołach średnich o nazwie “podstawy przedsiębiorczości” oraz znaczne rozszerzenie jego programu. Nowy przedmiot ma być dostosowany do obecnych potrzeb gospodarki naszego państwa.

Mimo to, wymiar godzinowy nie ulegnie zmianie, natomiast szkoły będą mogły oferować dodatkowe lekcje w formule rozszerzonej. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że przedmiot ten na maturze będzie wyłącznie dla chętnych i nie będzie obowiązkowy - uczniowie, którzy nie wiążą przyszłości z zarządzaniem, nie będą musieli się martwić.

Jak przyznaje Centrum GovTech, celem zmiany jest rozwój umiejętności pracy projektowej, rozwiązywania problemów czy współpracy. Zdaje się, że jest to naprawdę ciekawa i perspektywiczna możliwość dla młodych ludzi, którzy chcą iść w tym kierunku - zresztą, studia związane z zarządzaniem rok w rok cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem, w całej Polsce.

Biznes i zarządzanie to przedmiot, którego tegoroczni maturzyści nie będą jeszcze mogli zdawać. Pierwsza matura, która pozwoli na sprawdzenie swojej wiedzy w tym zakresie, odbędzie się w maju 2023 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu