Google

Nowy, odświeżony Onet.pl i wearables od Microsoftu

Tomasz Popielarczyk
Nowy, odświeżony Onet.pl i wearables od Microsoftu
11

Tydzień zaczynamy wraz z dużym redesignem głównej Onetu. Zmieniło się wiele - część z tych nowości widać gołym okiem, a inne kryją się w kuluarach. Tymczasem z innej strony globu docierają informacje o inteligentnym zegarku/opasce, którą Microsoft ma zaprezentować w ciągu kilku najbliższych tygodni....

Tydzień zaczynamy wraz z dużym redesignem głównej Onetu. Zmieniło się wiele - część z tych nowości widać gołym okiem, a inne kryją się w kuluarach. Tymczasem z innej strony globu docierają informacje o inteligentnym zegarku/opasce, którą Microsoft ma zaprezentować w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nowy Onet

Onet zmienia szatę graficzną. Pierwsze co rzuca się w oczy na stronie głównej, to teraz ciemna belka przy górnej krawędzi, na której umieszczono logo portalu i elementy nawigacyjne: przycisk menu (hamburger) wyszukiwarkę i ikonki innych usług/serwisów tematycznych. Po przewinięciu strony belka zostaje cały czas przypięta przy górnej krawędzi i pozwala szybko załadować materiały z innej kategorii w lewej części portalu. A skoro o częściach mowa - prawa kolumna jest stałym elementem obrazu. Tutaj umieszczono  linki tekstowe z poszczególnych kategorii. Użytkownik może zarządzać i personalizować tę sekcję. Po lewej stronie znajdziemy natomiast właściwe treści: kafelki z promowanymi nagłówkami, a pod nimi linki do serwisów tematycznych oraz belkę menu z sekcjami tematycznymi Tutaj znów w oczy rzuca się "mój Onet", a więc dział ze spersonalizowanymi, dopasowanymi do gustu odbiorcy materiałami. Widać dość jednoznacznie, że Onet nie zmienił się tylko wizualnie, ale również ideowo. Od teraz internauta ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał portal i co mu zaserwuje.

Zegarek/opaska Microsoftu

Microsoft ma zaatakować segment wearables w ciągu najbliższych kilku tygodni, donosi Forbes. Jego pierwsze urządzenie z tej kategorii ma działać przynajmniej dwa dni bez ładowania i synchronizować dane ze wszystkimi trzema najpopularniejszymi platformami: iOS, Windowsem Phone oraz Androidem. Znajdziemy tutaj funkcje typowe dla smartwatcha, ale największy nacisk ma zostać położony na elementy fitness. Mówi się również o 1,5-calowym wyświetlaczu i wymiennych opaskach. Rezultaty prac Micrsoftu na pewno ujrzą światło dzienne przed końcem roku - pewnie w sezonie szaleństw zakupowych związanych z Bożym Narodzeniem.

Rozpoznawanie mowy od strony naukowej

Na kanale Google w serwisie YouTube pojawił się (według daty już 17 października, ale dopiero wczoraj uczyniono go publicznym) klip wideo, przedstawiający technologię rozpoznawania mowy od strony bardziej naukowej. Przez te 7 minut trwania nagrania dowiadujemy się z jakimi problemami muszą się zetrzeć twórcy i kiedy w końcu będziemy mogli swobodnie rozmawiać z kompuerami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleonetportalwearables