Płatności i bankowość

Nowy Mobilny Portfel Raiffeisen Polbanku: Apple Pay, Google Pay, TouchID, FaceID i wiele więcej

Grzegorz Ułan
Nowy Mobilny Portfel Raiffeisen Polbanku: Apple Pay, Google Pay, TouchID, FaceID i wiele więcej
15

Raiffeisen Polbank udostępnił dziś zupełnie nową wersję Mobilnego Portfela, czyli aplikację mobilną do zarządzania kontem na urządzeniach z Androidem i iOS na pokładzie.

Będzie to już ostateczna wersja aplikacji mobilnej Raiffeisen Polbanku, która w końcu zastąpi starą aplikację Mobilny Bank, która działa od 2005 roku. W tym roku zaplanowano jej wyłączenie i od jesieni 2018 roku do dyspozycji klientów pozostanie już tylko jedna - Mobilny Portfel.

Nowa wersja pozwala płacić zbliżeniowo zarówno klientom korzystającym ze smartfonów z Androidem poprzez Google Play, jak i z iOS-em dzięki ostatniemu wdrożeniu Apple Pay. Nie zapomniano też o klientach, którzy upodobali sobie BLIK-a, ten działa w Raiffeisen Polbank od lutego tego roku. Użytkownicy iPhone zyskają dodatkowo możliwość autoryzacji poprzez TouchID i FaceID.

Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej w Raiffeisen Polbanku:

Mobilny Portfel to aplikacja, która ułatwia klientom życie. Pozwala wygodnie zarządzać finansami, płacić za pomocą Blika, Apple Pay i Google Pay, wymieniać walutę w drodze na lotnisko, kupić od ręki ciekawą książkę na podróż, bilety do kina czy prezent dla bliskiej osoby. Dzięki niej nie musimy martwić się o to, jak opłacić parking i czy zdążymy kupić bilet na nadjeżdżający autobus. Większość naszych aktywnych klientów może również skorzystać z przygotowanej dla nich oferty kredytu gotówkowego, a środki otrzymać na rachunek w kilka minut.

Ponadto w ramach aplikacji dostępna będzie wymiana walut poprzez platformę R-Dealer, możliwość zakupów biletów na autobus komunikacji miejskiej czy opłacenie parkingu. Również bez wychodzenia z aplikacji zaciągniemy kredyt gotówkowy czy skorzystamy z programu zakupowo-lojalnościowego #korzystaj.

Korzystanie z aplikacji jest proste, bo usunęliśmy z niej wszystko, co nie jest absolutnie niezbędne. Dzięki temu stała się lekka i przejrzysta, a korzystanie z niej szybkie i intuicyjne. Naszym celem jest ułatwianie klientom ich codziennych aktywności, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego będziemy poszukiwać kolejnych ciekawych rozwiązań, które pomogą użytkownikom Mobilnego Portfela po prostu wygodnie i bezpiecznie korzystać z miasta.

Dla przypomnienia wspomnę, że Raiffeisen Polbank został przejęty na początku kwietnia tego roku przez BGŻ BNP Paribas za 3,25 mld zł. Powyższe nowości każą przypuszczać, że Raiffeisen Polbank będzie nadal działać jako osobny twór, bez wchłaniania i łączenia ze strukturami i usługami oferowanymi przez BGŻ BNP Paribas.

Więcej informacji o nowościach znajdziecie na dedykowanej stronie banku pod tym linkiem, a samą aplikację mobilną Mobilny Portfel do pobrania w Google Play i App Store.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu