Facebook

Zupełnie nowy Messenger także na komputerze. Ładniej, przejrzyjściej, przyjemniej

Konrad Kozłowski
Zupełnie nowy Messenger także na komputerze. Ładniej, przejrzyjściej, przyjemniej
23

Facebook sprawił nie lada niespodziankę, bo w kilkanaście tygodni po udostępnieniu wszystkim nowego Messengera na smartfony zaktualizował także przeglądarkową wersję komunikatora. Zanim doczekamy się aplikacji, zdecydowanie polecam go sprawdzić.

Odświeżony Messenger na Androida i iOS-a to przede wszystkim redukcja elementów rozpraszających i wprowadzenie pewnego minimalizmu do aplikacji. Tylko trzy zakładki, większe przyciski i inne interaktywne elementy, a także ciemny motyw, który doskonale wkomponuje się w nowy wygląd obydwu platform, iOS-a i Androida, tej jesieni, gdy nowe wersje systemów wyposażone w tryb ciemny trafią do użytkowników.

Nowy Messenger jest śliczny i wydaje się lżejszy

Ale zapowiedzi z tegorocznej konferencji f8 to nie tylko redesign aplikacji mobilnych, ale także obietnica zaprezentowania desktopowych, natywnych aplikacji dla Windows i macOS. Można by rzec: nareszcie. Po tym jak Messenger dla Windows 10 okazał się portem aplikacji z iOS-a, a do tego rzadko aktualizowanym, takie zobowiązanie wprowadziło trochę optymizmu, jeśli chodzi o plany Facebooka co do rozwoju Messengera.

Zanim jednak otrzymamy desktopowe aplikacje, Facebook wprowadza nowy wygląd Messengera do przeglądarki - ten oczywiście dostępny jest pod adresem www.messenger.com i jeśli z niego do tej pory nie korzystaliście, to będę zachęcał, bo jest zdecydowanie wygodniejszy w obsłudze od czatu na Facebooku. W przypadku przeglądarki Chrome możliwe jest uruchomienie strony jako nowego okna, a po włączeniu powiadomień w przeglądarce, taki Messenger zachowuje się wtedy prawie jak aplikacja. A od teraz wygląda o niebo lepiej.

Ciemny motyw w Messengerze już dostępny - jak włączyć?

Większość nowych elementów z aplikacji na smartfonach pojawiło się także tutaj. Od nowa zaprojektowane przyciski od multimediów, GIF-ów, załączników i tak dalej, jak również te od rozpoczynania nowej konwersacji i ustawień. To nadal dwu- lub trzykolumnowy widok (w zależności od tego, czy aktywujecie trzeci panel z dodatkowymi opcjami danej konwersacji naciskając na "i" w prawym górnym rogu). Czego mi tutaj brakuje? Niestety, nowy wygląd Messengera na www nie oznacza pojawienia się trybu ciemnego, na co mam nadzieję przyjdzie czas już niedługo. Chyba, że prędzej doczekamy się aplikacji dla Windows i macOS. A liczę na to, że dojdzie do tego w najbliższym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu