Facebook

Gdyby Facebook, Netflix, Spotify czy Instagram powstały 30 lat temu, wyglądałyby tak. Rewelacja!

Paweł Winiarski
Gdyby Facebook, Netflix, Spotify czy Instagram powstały 30 lat temu, wyglądałyby tak. Rewelacja!
10

Usługi streamingowe wideo i audio, jak również serwisy społecznościowe to znak naszych czasów. Wypadkowa ewolucji usług i pomysłów - czy jak wolicie internet, o którym 30 lat temu mogliśmy tylko pomarzyć. Ale gdyby takie nazwy jak Facebook, Twitter, Netflix, Spotify czy Instagram funkcjonowały wtedy, wyglądałyby pewnie tak. Oto kapitalne ilustracje, w dodatku w stylu anime. Rewelacja.

Jakby spojrzeć na to wnikliwiej, wszystkie wymienione wyżej serwisy miały swoje początki lata temu i na dobrą sprawę nie są niczym specjalnie odkrywczym. Chociaż lepiej byłoby napisać, że czerpią pełnymi garściami z rozwiązań naszej młodości. Taki na przykład Netflix to nic innego jak abonament do wypożyczalni kaset VHS, czyli miejsca, gdzie chyba wszyscy biegaliśmy po plastikowe prostokąty by zapewnić sobie trochę rozrywki kiedy w telewizji były dwa kanały i nic ciekawego do oglądania. Instagram? Album ze zdjęciami, który chętnie pokazywaliśmy znajomym lub wielka ścienna korkowa tablica gdzie przypinaliśmy fotki zrobione Polaroidem.

Z tego założenia wyszedł Sheng Lam tworząc kapitalne obrazki w stylu anime. Pokazują one znane sieciowe usługi w wersji sprzed lat. Twitter jako telegraf, Netflix jako mały telewizor CRT, YouTube jako magnetowid. Świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. Aż chciałoby się zobaczyć takie projekty w jakimś anime.

Obrazki w lepszej jakości znajdziecie na stronie Sheng Lama. Są też wersje do wydruku - generalnie polecam zapoznać się również z pozostałymi grafikami autora. Są naprawdę udane.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu