Apple

Nowy iMac z M1 w cudownych kolorach

Krzysztof Rojek
Nowy iMac z M1 w cudownych kolorach
6

Apple zaprezentowało nowy komputer iMac wyposażony ich topowe SoC - Apple M1.

iMaci są z nami już jakiś czas i od dłuższego czasu prosiły się o nowy design. Dlatego właśnie na konferencji Spring Loaded Apple zapowiedziało, że nowy iMac nie tylko będzie miał zupełnie nowy wygląd, ale też - będzie wyposażony w bardzo chwalony SoC M1.

Nowy iMac z M1 wygląda świetnie

Nowy iMac to bardzo odchudzona wersja komputera All-in-one od Apple. Firma podczas konferencji bardzo ładnie dało pstryczka w nos Intelowi, pokazując, że za nowym wyglądem iMaców stoi ich nowe SoC M1, które w końcu pozwoliło odchudzić konstrukcję, szczególnie poprzez zmniejszenie płyty głównej i wentylatorów, ponieważ M1 emituje znacznie mniej ciepła. Nowy iMac posiada także zupełnie nowy wyświetlacz Retina 4,5K o przekątnej 24 cali, kamerę FHD Face Time, ulepszone mikrofony oraz 6 mocnych głośników.

Apple na konferencji chwaliło się dużą responsywnością nowego komputera oraz dużą wydajnością, nawet do 85 proc. w stosunku do poprzednich modeli. Komputer posiada 8GB pamięci RAM, 256 GB miejsca na dane, 4 gniazda USB-C (dwa z thunderbolt), a także magnetycznie przyczepiane zasilanie.

Wraz z iMac'iem debiutują 3 nowe klawiatury - Magic Keyboard, Magic Keyboard z Touch ID oraz Magic Keyboard z panelem numerycznym.

Nowy iMac wyraźnie czerpie wzornictwo z najnowszych iPhone'ów i może to być znak, w którą stronę design Apple będzie szedł w najbliższym czasie.

Ceny nowych iMaców to 1299 dolarów bądź 1499 dolarów, w zależności od zestawu.

W Polsce ceny prezentują się następująco - 6799 zł, 7899 zł lub 8899 zł w zależności od wersji.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jakie jeszcze nowości zapowiedziało Apple - zapraszam do naszego podsumowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu