Apple

Długo wyczekiwany Apple TV 4K wreszcie dostępny

Kamil Pieczonka
Długo wyczekiwany Apple TV 4K wreszcie dostępny
18

Apple TV 4K wreszcie stał się faktem. Nowa przystawka Apple z procesorem Apple A12 Bionic będzie miała znacznie większe możliwości, a co najważniejsze, nowy, znacznie bardziej funkcjonalny pilot.

Apple TV 4K z nowym pilotem

Apple TV 4K nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym od poprzednich wersji. Obudowa jest identycznych, niewielkich rozmiarów, ale możliwości jakie daje nowy procesor - Apple A12 Bionic, sprawiają, że samo urządzenie powinno działać znacznie lepiej. Mowa tu między innymi o wsparciu dla technologii HDR z wyświetlaniem obrazu 60 fps, czyli filmów, które możemy nagrywać przy pomocy iPhone'a oraz obsługę rozszerzonej wersji AirPlay. To co jednak jest główną zaletą nowego Apple TV 4K to możliwość kalibracji obrazu przy pomocy smartfona. Wystarczy przyłożyć swojego iPhone'a do ekranu i przy pomocy kamery i czujników jasności, Apple TV 4K skalibruje wyświetlany obraz tak aby pokazywał kolory jak najbardziej zbliżone rzeczywistości. To nie jest kalibracja telewizora, ale kalibracja przystawki, czyli dotyczy to tylko treści wyświetlanych przy jej pomocy. Bardzo pomysłowe.

Apple TV 4K to także nowy pilot, wreszcie znacznie bardziej funkcjonalny niż ten dostępny obecnie. Ma nie tylko więcej przycisków, ale również wsparcie dla Siri i wbudowany mikrofon. Pilot wygląda też na znacznie solidniejszy, z aluminiową obudową wykonaną z metalu w 100% z recyklingu. Niestety cena nie jest już tak zachęcają, za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci trzeba zapłacić 179 USD, co w Polsce przekłada się na 899 PLN. Wersja z 64 GB pamięci kosztuje natomiast o 100 PLN więcej. Przedsprzedaż rozpocznie się 30 kwietnia, a urządzenie trafi do pierwszych klientów w połowie maja. Jeśli już posiadacie Apple TV wcześniejszej generacji i chcielibyście tylko nowy pilot, to taka opcja też istnieje, sam pilot wyceniony został na 289 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu