Apple

Apple pokazuje AirTagi. Już nigdy niczego nie zgubisz!

Konrad Kozłowski
Apple pokazuje AirTagi. Już nigdy niczego nie zgubisz!
67

Na AirTagi czekaliśmy znacznie dłużej, niż się tego spodziewaliśmy, ale nareszcie są. Niewielkie akcesorium pozwalające namierzyć dowolny przedmiot, do którego go zaczepimy.

AirTag od Apple działa z Find My

AirTag, podobnie jak wiele innych gadżetów tego rodzaju, to gadżet o kształtach pastylki, który będzie potrzebować dodatkowego akcesorium, by móc go zaczepić do dowolnego przedmiotu. AirTag wpisuje się oczywiście w usługę Find My, która do tej pory służyła do namierzania tylko urządzeń Apple jak Apple Watch, iPad, iPhone czy MacBook. Teraz do tej sieci dołączyć można klucze, plecak, torbę czy torebkę. Wystarczy zamówić AirTaga wraz z pętelką i zaczepić do przedmiotu.

Specyfikacja AirTag - jak działa?

Przy składaniu zamówienia będziecie mogli spersonalizować AirTaga, ponieważ można na nim umieścić dowolny napis lub nawet emoji - jeśli macie na to ochotę. Gadżet posiada tryb "Lost Mode" współpracujący z NFC, a wewnątrz znajduje się zwykła wymienna bateria. Nie będziecie jednak musieli wymieniać jej zbyt często, bo Apple przewiduje działanie przez około rok.

W AirTaga wbudowany jest głośnik, który może informować o położeniu, gdy go nie możemy dostrzec, a cała konstrukcja jest odporna na wodę i kurz (standard IP67). Można go konfigurować i szukać dzięki Bluetooth LE, ale posiadacze iPhone'ów 12 będą mogli skorzystać z modułu U1, który współpracuje z żyroskopem i akcelerometrem, by co do metra namierzyć AirTaga, a na ekranie mogły być wyświetlane dokładne podpowiedzi.

Cena AirTag od Apple

AirTag kosztuje 29 dolarów, ale w Polsce nie przełożyło się to na 99 złotych, lecz... 159 zł, co oznacza, że zakup czteropaka wyniesie nas 549 zł w promocji, zamiast przeliczonych 99 dolarów, czyli około 400 zł. Zamówienia można składać od 23 kwietnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu