Google

Google zapowiedział drugą generację Asystenta Google. Będzie dużo szybszy niż teraz

Paweł Winiarski
Google zapowiedział drugą generację Asystenta Google. Będzie dużo szybszy niż teraz
22

Nacieszyliście się już Asystentem Google? Amerykańska firma najwyraźniej nie, bo stworzyła już drugą generację.

Asystent Google to taki specyficzny twór. Wszyscy mieliśmy wobec niego ogromne oczekiwania, a finalnie wyszliśmy rozczarowani. Kilka dni temu przypominał o tym Kuba wymieniając 5 powodów by nie korzystać z Asystenta Google. Nie ukrywam, że ja też jestem rozczarowany i po pierwszym dniu zachwytów sam postanowiłem wytknąć braki jego polskiej wersji.

Google jednak nie spoczywa na laurach i nie rezygnuje. Plotki o tym, że nowy Asystent Google będzie dużo szybszy od aktualnego się potwierdziły, co firma jednoznacznie napisała w swoim tweetcie.

Nowy Asystent Google dostanie nowe możliwości, nowy wygląd i zauważalne przyspieszenie. A to oznacza, że jeszcze szybciej dostaniemy odpowiedzi na nasze pytania. Gdzie jednak tkwi haczyk?
Otóż druga generacja na starcie będzie zarezerwowana dla smartfonów Google Pixel, co też zostało powiedziane na scenie przy prezentacji Google Pixel 4. Pozostaje więc poczekać na pierwsze testy drugiej generacji Asystenta Google i wtedy zobaczymy, czy doniesienia o tym, że jest 10 razy szybszy niż aktualna wersja będą mieć jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu