Google

Wspaniała nowość w Mapach Google. Za takie rzeczy kocham technologię!

Kamil Świtalski
Wspaniała nowość w Mapach Google. Za takie rzeczy kocham technologię!
16

Technologia to nie tylko ciągłe rozproszenie i dekoncentracja użytkowników. To także nieoceniona pomoc dla ludzi, którzy naprawdę jej potrzebują!

Mapy Google — jeden z najważniejszych produktów w portfolio Google. Dla wielu to jedna z tych usług, która przewróciła ich życie do góry nogami. Przydaje się zarówno lokalnie, jak i w podroży... no, przynajmniej wtedy, kiedy ich baza obejmuje dane na temat miejsca, którym aktualnie jesteśmy. Pod wieloma względami przekombinowane. I czasem widząc kolejną aktualizację w tym samym tygodniu jestem zwyczajnie zły. Zły na to, że dodają tam funkcje kompletnie z mej perspektywy zbędne. Bo Mapy Google to dla mnie przede wszystkim mapy i nawigacja, która pomoże przedostać mi się z punktu A, do punktu B. I nie potrzebuję tam recenzji restauracji ani szczegółowego rozkładu ich menu. Na szczęście nie potrzebuję też korzystać z nowej funkcji, która pomoże osobom niewidomym i niedowidzącym. Ale, dla odmiany, bardzo cieszę się, że dołącza ona do platformy!

Zobacz też: Drobnostki i nietypowe funkcje mają czasem największe znaczenie. Mapy Google z ciekawą nowością

Mapy Google z ulepszonymi wskazówkami dla osób niewidomych i niedowidzących

Nowa funkcja koncentruje się na wskazówkach dla pieszego przemierzania tras. Aplikacja, korzystając z danych GPS, stale informuje użytkowników czy idą dobrą ścieżką, ostrzegają o dużych przejściach dla pieszych, regularnie podpowiadają jaki dystans dzieli ich od skrętu. Jak to działa w praktyce można zobaczyć na poniższym materiale:

Zobacz też: Mapy Google jako narzędzie do (nieczystej) walki z konkurencją sprawdza się fantastycznie. Niestety

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak trudne musi być życie ludzi zmagających się z taką chorobą. Regularnie widując jednego z sąsiadów który jest osobą niewidomą staram się pomóc jak tylko potrafię, ale prawdą jest, że najczęściej z uśmiechem odpowiada że nie potrzebuje pomocy. Widząc narzędzie takie jak te jestem pewien, że okażą się one nieocenioną pomocą w życiu codziennym. Szczególnie kiedy mowa o odpowiednio zaprojektowanej infrastrukturze i dobrym pokryciu ze strony platformy.

Zobacz też: Zapomnij o mailach i notatkach, od teraz z pomocą przyjdą Rezerwacje w Mapach Google

Niestety — choć te nowości wyglądają fantastycznie, póki co dostępne są wyłącznie w dwóch regionach. W Stanach Zjednoczonych (w języku angielskim) oraz Japonii (po japońsku). Aktywować można je w ustawieniach aplikacji — zarówno na systemie iOS, jak i Android. Google już teraz wspomina jednak, że to dopiero początek — i wsparcie dla kolejnych lokacji i języków jest w przygotowaniu. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość i... pogratulować fantastycznej funkcji!

Zobacz też: Ale draka. Google wykorzystywało czarnych bezdomnych do trenowania AI

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu