Telewizja

Nowe telewizory LG OLED debiutują w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowe telewizory LG OLED debiutują w Polsce [prasówka]
3

Na wczorajszej konferencji LG oficjalnie wprowadziło do Polski swoją nową linię telewizorów z matrycami OLED. Za najtańszy z nich będzie trzeba u nas zapłacić niespełna 10 tys. złotych. LG OLED TV w Polsce W Polsce debiutują dwa modele: 65EG9600 oraz 55EG9100. Oba są napędzane przez system ope...

Na wczorajszej konferencji LG oficjalnie wprowadziło do Polski swoją nową linię telewizorów z matrycami OLED. Za najtańszy z nich będzie trzeba u nas zapłacić niespełna 10 tys. złotych.

LG OLED TV w Polsce

W Polsce debiutują dwa modele: 65EG9600 oraz 55EG9100. Oba są napędzane przez system operacyjny WebOS 2.0. Do obu też dorzucana będzie specjalna edycja Gwiezdnych Wojen. Za dźwięk odpowiada system Ultra Surround tworzony we współpracy z firmą Harman Kardon (głośniki 2 x 10 W). Matryce OLED zapewniają natomiast wysoki współczynnik kontrastu oraz niespotykaną dotąd w telewizoraz LCD głęboką czerń. Większy, 65-calowy model wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i wspiera kodeki HEVC 4K 60p oraz 4K 30p. Za renderowanie obrazu oraz upscaling odpowiada procesor True 4K Engine. Mniejszy 55-calowy model pracuje w rozdzielczości Full HD. Telewizory wyceniono odpowiednio na 29 999 zł oraz 9999 zł. W pierwszej kolejności pojawią się w sprzedaży w sieciach Saturn i MediaMarkt.

Nexus 5X łatwy w naprawie

Redakcja iFixit rozebrała Nexusa 5X produkowanego przez LG. Tradycyjnie w urządzeniu oceniono łatwość naprawy, wystawiając notę 7 w dziesięciopunktowej skali. Nie ma możliwości, żeby użytkownik samodzielnie w domu był w stanie wymienić część elementów. Natomiast w warunkach serwisowych uzyskanie dostępu do wnętrza urządzenia nie jest szczególnie trudne - podobnie jak wymiana baterii. Wadą jest zespolony wyświetlacz z digitizerem, co stanowi jednak obecnie standard w nowych smartfonach.

Facebook z lepszą wyszukiwarką

https://vimeo.com/143213455

Facebook ulepsza swoją wyszukiwarkę. Nowa wersja przede wszystkim cechuje się znacznie usprawnionym mechanizmem podpowiedzi, który działa już w trakcie wprowadzania frazy. Ponadto serwis w końcu dodał możliwość wyszukiwania w publicznych postach, które publikują użytkownicy. Aby utrzymać względny ład, wyniki wyraźnie odseparowano od siebie, dzieląc je na kategorie. Całość działa w czasie rzeczywistym, więc wyszukiwarka pozwala na bieżąco śledzić treści na dany temat publikowane w serwisie. Facebook sam określa nowy mechanizm jako znacznie bardziej społecznościowy i nastawiony na treści.

Chrome na iOS obsługuje dzielenie ekranu

Przeglądarka Chrome doczekała się wsparcia dla dzielenia ekranu (Split View) na iOS. Nowa funkcja zadebiutowała w wydaniu oznaczonym numerkiem 46. Poza nią w programie nie zmieniło się wiele. Wprowadzono standardowe poprawki i ulepszenia, a także zaimplementowano mechanizm autouzupełniania obecny dotąd jedynie w wersji na desktopy i Androida. Chrome 46 możecie pobrać z AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGSmart TVOLED