Telewizja

To świetna wiadomość dla fanów piłki nożnej! Eleven Sports jest w nc+! Pytanie - za ile?

Jakub Szczęsny
16

Choć telewizji nie oglądam i nie jestem związany z żadnym operatorem telewizji satelitarnej, nieco obawiałem się o to, jak dalej potoczy się "drama" z dostępnością rozgrywek najważniejszych lig europejskich. nc+ wychodzi temu naprzeciw i okazuje się, że kibice nie muszą się już martwić o to, że nie...

Choć telewizji nie oglądam i nie jestem związany z żadnym operatorem telewizji satelitarnej, nieco obawiałem się o to, jak dalej potoczy się "drama" z dostępnością rozgrywek najważniejszych lig europejskich. nc+ wychodzi temu naprzeciw i okazuje się, że kibice nie muszą się już martwić o to, że nie będą mogli oglądać swoich ulubionych klubów w akcji. Receptą na to ma być Eleven Sports.

Niedawno kibiców zelektryzowała wiadomość mówiąca o tym, że już nie pooglądamy wyczynów piłkarzy największych lig europejskich. Prawa do pokazywania tych rozgrywek nabyła właśnie ta platforma telewizyjna, na rzecz nc+ oczywiście. Zatem między operatorem, a Eleven nie układało się zbyt dobrze, jednak finał sprawy jest raczej przyjemny dla kibiców. Choć i tu znajdują się pewne haczyki.

Kanały Eleven Sports dla posiadaczy w ofertach nc+ zestawu Canal+ będą dostępne za darmo tylko na miesiąc, potem ta opcja będzie dodatkowo płatna i czuję, że nie będą to małe pieniądze - oczywiście w kontekście abonamentów dostępnych w tej platformie. Entuzjazm zatem powinien być raczej umiarkowany, bo o ile kibice nie stracą możliwości oglądania meczów w ogóle, to jednak konieczność ponownego dopłacenia za to, co było niegdyś dostępne "w pakiecie" jest mało ciekawą perspektywą. Z drugiej strony jednak nie jestem pewien, czy to nie wytworzy sytuacji, w której kibice jednak sprzeciwią się zmianom w nc+ i nie zwrócą się ku nielegalnym streamom z rozgrywek. I stałoby się tak na pewno, gdyby tylko nc+ nie wyszło z taką ofertą do kibiców. Teraz ci, którzy wolą wygodę - zapłacą. Mniej "lojalni" mogą mieć jednak Eleven Sports w poważaniu.

W ramach Eleven Sports kibice zobaczą nie tylko piłkę nożną, ale także tenis, koszykówkę, hokej. Oprócz samych transmisji, kibice będą mogli oglądać również profesjonalne materiały ekspertów sportu, którzy komentują bieżące wydarzenia z imprez sportowych.

Wśród lig piłkarskich w ofercie Eleven Sports znajdują się: włoska Seria A, hiszpańska La Liga, francuska Ligue 1, FA Cup, belgijska Jupiler Pro League oraz szkocka SPFL. Nie ma tutaj najważniejszej dla mnie ligi - Premier League, zatem dla mnie nie oznaczałoby to ważnych zmian, gdybym był abonentem nc+, a poza tym - mecze Arsenalu i tak co weekend oglądam w pubie - to akurat polecam. Warto wspomnieć kibicom, że Eleven Sports oferuje również polski komentarz podczas meczów.

NC+ zatem wychodzi obronną ręką z niezbyt ciekawej dla siebie sytuacji. Na rynku wyrósł poważny konkurent, który w razie, gdyby nie udało się go "ściągnąć" do oferty kanałów, to zapewne mógłby dużo namieszać w szykach operatora. Eleven Sports oferuje jednak wysoką jakość transmisji oraz analiz eksperckich, co zresztą zdążył udowodnić. Platformę można oglądać w Internecie, a także na Player.pl.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

piłka nożnasportnc+