Moje przemyślenia

Nowe profile na Facebooku!

GM
Grzegorz Marczak
52

Facebook wprowadził dziś nowy (poprawiony) profil użytkownika. Zmiany jakie zaszły to głownie zmiana układu i rozmieszczenia poszczególnych informacji. Przede wszystkim mamy przesunięcie całej nawigacji po profilu do lewego sidebaru - przez nawigację rozumiem odnośniki do zdjęć użytkownika, informa...

Facebook wprowadził dziś nowy (poprawiony) profil użytkownika. Zmiany jakie zaszły to głownie zmiana układu i rozmieszczenia poszczególnych informacji. Przede wszystkim mamy przesunięcie całej nawigacji po profilu do lewego sidebaru - przez nawigację rozumiem odnośniki do zdjęć użytkownika, informacji, listy znajomych itp.

W głównej części profilu mamy podstawowe informacje jakie dana osoba upubliczniła (miejsce urodzenia, wykształcenie, praca, związaki itp).

Zaraz poniżej są pokazane losowo wybrane zdjęcia na których ktoś nas odznaczył. Jeśli któreś z nich nam się nie podoba możemy je oczywiście ukryć lub odznaczyć na nim naszą osobę. Poniżej zdjęć mamy oczywiście nasz stream z informacjami - tutaj chyba jeśli chodzi o wygląd nie zaszły żadne zmiany.Nowy profil wygląda zdecydowanie lepiej i bardziej przejrzyście i wreszcie widać dobry zamysł jeśli chodzi o nawigację. Trzeba przyznać, że Facebook przeszedł długą drogę od potworka z milionem opcji i funkcji do coraz bardziej poukładanego serwisu społecznościowego.

Prawdopodobnie jutro zobaczymy też nowy wygląd stron (pages). Jeśli ktoś z was nie ma jeszcze nowego profilu (Facebook wprowadza go prawdopodobnie grupami użytkowników) a chciałby go już aktywować to może to zrobić na stronie prezentującej zmiany w profilach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook