Felietony

Google Chrome wersja 8 już dostępna - sklep z aplikacjami już niedługo?

Grzegorz Marczak
Google Chrome wersja 8 już dostępna - sklep z aplikacjami już niedługo?
15

Google po cichu wypuściło wersję 8 swojej przeglądarki internetowej Chrome. Jest w niej ponad 800 poprawek związanych między innym z bezpieczeństwem. Swoją drogą ciekawy jestem czy w nowej wersji będę wreszcie na macu normalnie widział filmy z iplex.pl - bo teraz mam z tym problemy (ale nie jestem p...

Google po cichu wypuściło wersję 8 swojej przeglądarki internetowej Chrome. Jest w niej ponad 800 poprawek związanych między innym z bezpieczeństwem. Swoją drogą ciekawy jestem czy w nowej wersji będę wreszcie na macu normalnie widział filmy z iplex.pl - bo teraz mam z tym problemy (ale nie jestem pewien czy to wina samej przeglądarki).

Z tych większych rzeczy natomiast mamy wbudowany podgląd plików PDF co trzeba przyznać będzie bardzo pomocne jeśli otwieramy plik PDF. Najważniejszą informacją związaną z Chrome 8 jest to, że nowa wersja ma wspierać powstający sklep z aplikacjami Google.

Przypomnę o co chodzi z mym pomysłem. Google uruchamiając sklep z aplikacjami chce zbudować w internecie jedno centralne miejsce gdzie spotykali by się zarówno developerzy jak i klienci gotowi zapłacić za ich produkty. U podstaw marketplace jest założenie, że do tej pory takiego miejsca w internecie nie ma, co jest dla wszystkich znacznym utrudnieniem w dotarciu do ciekawych produktów.Początkowe plany Google zakładały uruchomienie sklepu jeszcze w październiku ale jak wiemy to się nie stało, może więc teraz ta cicha premiera nowej wersji przeglądarki oznacza, że za moment będzie nieco głośniejszy start sklepu z aplikacjami?

Inna możliwość to poczekanie z premierą sklepu na oficjalne pojawienie się systemu operacyjnego Chrome OS. Miałoby to sens gdyż system operacyjny nawet w tak okrojonej wersji jak Chorme OS potrzebuje wsparcia aplikacji. Nawet jeśli są to tylko aplikacje webowe.

Jeśli chcecie pobrać nową wersje Google Chrome wystarczy, że w przeglądarce wejdziecie na opcje "Google Chrome - informacje" .

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromegoogle chrome