Felietony

O dziwo tablet Samsunga sprzedaje się całkiem dobrze - 1 milion w dwa miesiące i rośnie!

Grzegorz Marczak
O dziwo tablet Samsunga sprzedaje się całkiem dobrze - 1 milion w dwa miesiące i rośnie!
20

Samsung chwali się wynikami sprzedaży swojego tabletu i naprawdę są one zaskakująco dobre. Według oficjalnych informacji 7 calowy tablet samsunga sprzedał się w liczbie 1 milionów sztuk w dwa miesiące od premiery na rynku. Ciekawsza jest jednak informacja o dynamice sprzedaży bo ok 2 tygodni temu sp...

Samsung chwali się wynikami sprzedaży swojego tabletu i naprawdę są one zaskakująco dobre. Według oficjalnych informacji 7 calowy tablet samsunga sprzedał się w liczbie 1 milionów sztuk w dwa miesiące od premiery na rynku. Ciekawsza jest jednak informacja o dynamice sprzedaży bo ok 2 tygodni temu sprzedaż Galaxy Pada wynosiła 600 tysięcy sztuk.

W porównaniu do iPada (2 miliony w dwa miesiące) sprzedaż Samsunga może nie robić takiego wrażenia, ale warto pamiętać, że produkt Apple był pierwszy a Galaxy Tab startuje mając już od początku silnego konkurenta. Mimo tego i mimo zaklinania przez Jobsa rzeczywistości 7 calowy latpop jednak się sprzedaje i to całkiem nieźle.

Moim zdaniem jest to sygnał dla rynku, że alternatyw dla iPada jest potrzebna. Nie każdy chce być zamknięty w wirtualnym świecie Apple, nie każdy chce też tak bardzo zmieniać swój sposób na obcowanie z elektroniką użytkową (wgrywanie wszystkiego przez itunes, narzucenie formatu danych itp).

Jest więc spora szansa, że z dobrym przyjęciem spotka się też kolejny konkurent iPada czyli PlayBook od RIM. Premiera tego urządzenia zapowiedziana jest na początek przyszłego roku czyli już bardzo niedługo.

Wszystko wskazuje więc na to, że iPad w przyszłym roku będzie miał dwóch realnych konkurentów. Wprawdzie chodzą już plotki o 2 wersji iPada ale myślę, że w tym przypadku same zmiany w architekturze urządzenia nie będą aż tak istotne (dodadzą kamerę? lepszy ekran?) cała walka będzie toczyć się na innej płaszczyźnie. Samsung i RIM muszą pokazać, że różnią się od Apple czymś więcej niż parametrami technicznymi tabletów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TabletyiPadSamsung Galaxy Tab