Telekomy

Nowe plany taryfowe Smart Plan LTE od Orange

Grzegorz Ułan
18

Orange zaprosił nas dzisiaj do swojej siedziby na prezentacje nowej oferty dla klientów indywidualnych. W zasadzie okazała się to raczej odświeżona oferta Smart, z tym że przy okazji znacznie ją uproszczono. Nie będzie już żadnych Smart Halo, Multi, II, III, Max czy innych, w których sam się już gub...

Orange zaprosił nas dzisiaj do swojej siedziby na prezentacje nowej oferty dla klientów indywidualnych. W zasadzie okazała się to raczej odświeżona oferta Smart, z tym że przy okazji znacznie ją uproszczono. Nie będzie już żadnych Smart Halo, Multi, II, III, Max czy innych, w których sam się już gubiłem, gdy byłem jeszcze klientem Orange.

Teraz po prostu będzie Smart Plan LTE z telefonem oraz Smart Plan LTE bez telefonu. Dodatkowo odświeżono też ofertę rodzinną z podobnym rozgraniczeniem, czyli Smart Plan LTE Wspólny z telefonem oraz Smart Plan LTE Wspólny bez telefonu. Na prezentacji pokazano jedynie te dwie ostatnie opcje oraz ceny Smart Plan LTE z telefonem. Cennik bez telefonu udostępniony będzie za kilka dni.

Zacznijmy od opcji Smart Plan LTE z telefonem:

Jak widać no limit na rozmowy i wiadomości rozpoczyna się od 69,99 zł, wcześniej za tę cenę mieliśmy tylko nielimitowane do Orange + 800 minut do innych. Ciekawą opcją jest nagradzanie za lojalność w przypadku transferu danych, czyli podobny ruch, co wprowadzony ostatnio w Nju mobile.

Smart Plan LTE Wspólny – oferta z telefonem:

W ofercie rodzinnej korzystne i chyba wystarczające dla 3 osób są pakiety danych, odpowiednio 10 GB za 99,99 zł oraz 20 GB za 149,99 zł, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego wprowadzono opłaty w pierwszym planie na stacjonarne, co trochę obniżyło opłacalność tej oferty. Dzieląc abonament na 3 mielibyśmy 33,33 zł na osobę z pełnym no limit.

Pokusili się nawet o porównanie z konkurencją i tu widać, że wygrywają udostępnionym transferem.

Smart Plan LTE Wspólny – oferta bez telefonu:

Oferta bez telefonu różni się jedynie ceną, myślę że podobnie to będzie wyglądało w przypadku Smart Plan LTE bez telefonu. Wracając jeszcze do powiększonych pakietów danych dla lojalnych klientów, przysługujące paczki w zależności od stażu przedstawiają się następująco:

Smart Plany LTE z telefonem:

Abonament 39,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 100 MB, powyżej 8 lat: 300 MB
Abonament 49,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 0,5 GB, powyżej 8 lat: 1GB
Abonament 69,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 1GB, powyżej 8 lat: 2GB
Abonament 89,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 2,5GB, powyżej 8 lat: 5GB

Smart Plan LTE Wspólny z telefonem:

Abonament 99,99zł - klienci ze stażem do 8 lat: 5GB, powyżej 8 lat: 10GB
Abonament 149,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 10GB, powyżej 8 lat: 20GB

Smart Plan LTE Wspólny bez telefonu:

Abonament 79,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 5GB, powyżej 8 lat: 10GB
Abonament 129,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 10GB, powyżej 8 lat: 20GB

Rewolucji nie ma, raczej ewolucja i uproszczenie oferty, co warto pochwalić oraz oczywiście nagradzanie lojalnych klientów, przynajmniej większymi paczkami transferu danych przy przedłużaniu umowy.

Aktualizacja

W odpowiedzi na zapytanie w komentarzach od Janka, Orange przesłało do nas wyjaśnienia, które publikujemy tutaj dla wiadomości wszystkich zainteresowanych:

Usługa Bezpieczny Internet w abonamencie 69,99 to dwa schodki:

1. 2 GB za 10 zł,

2. 2 GB + 100 GB na LTE za 10 zł.

W sumie jest to więc 69,99 + 20 zł.

Na każdym schodku mamy infoserwisy sms informujący o wykorzystaniu 80% i 100% ze schodka. Dla pakietu dostępnego w ramach abonamentu tez jest infoserwis 80% i 100% wykorzystania.

Kolejność zużycia środków : najpierw pakiety z abonamentu i z Bezpiecznego Internetu (niezależnie od technologii 3G/LTE) a po ich wykorzystaniu włacza się 100GB na LTE i lejek 64kb na 3G.

W nowej ofercie usługę Bezpieczny Internet w telefonie można wyłączyć wysyłając SMS o treści Blokuj na bezpłatny numer 80148.
Aby ponownie włączyć usługę Bezpieczny Internet w telefonie należy wysłać SMS o treści Odblokuj na numer 80148.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu