Telekomy

Nowe plany taryfowe Smart Plan LTE od Orange

Grzegorz Ułan
Nowe plany taryfowe Smart Plan LTE od Orange
18

Orange zaprosił nas dzisiaj do swojej siedziby na prezentacje nowej oferty dla klientów indywidualnych. W zasadzie okazała się to raczej odświeżona oferta Smart, z tym że przy okazji znacznie ją uproszczono. Nie będzie już żadnych Smart Halo, Multi, II, III, Max czy innych, w których sam się już gub...

Orange zaprosił nas dzisiaj do swojej siedziby na prezentacje nowej oferty dla klientów indywidualnych. W zasadzie okazała się to raczej odświeżona oferta Smart, z tym że przy okazji znacznie ją uproszczono. Nie będzie już żadnych Smart Halo, Multi, II, III, Max czy innych, w których sam się już gubiłem, gdy byłem jeszcze klientem Orange.

Teraz po prostu będzie Smart Plan LTE z telefonem oraz Smart Plan LTE bez telefonu. Dodatkowo odświeżono też ofertę rodzinną z podobnym rozgraniczeniem, czyli Smart Plan LTE Wspólny z telefonem oraz Smart Plan LTE Wspólny bez telefonu. Na prezentacji pokazano jedynie te dwie ostatnie opcje oraz ceny Smart Plan LTE z telefonem. Cennik bez telefonu udostępniony będzie za kilka dni.

Zacznijmy od opcji Smart Plan LTE z telefonem:

Jak widać no limit na rozmowy i wiadomości rozpoczyna się od 69,99 zł, wcześniej za tę cenę mieliśmy tylko nielimitowane do Orange + 800 minut do innych. Ciekawą opcją jest nagradzanie za lojalność w przypadku transferu danych, czyli podobny ruch, co wprowadzony ostatnio w Nju mobile.

Smart Plan LTE Wspólny – oferta z telefonem:

W ofercie rodzinnej korzystne i chyba wystarczające dla 3 osób są pakiety danych, odpowiednio 10 GB za 99,99 zł oraz 20 GB za 149,99 zł, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego wprowadzono opłaty w pierwszym planie na stacjonarne, co trochę obniżyło opłacalność tej oferty. Dzieląc abonament na 3 mielibyśmy 33,33 zł na osobę z pełnym no limit.

Pokusili się nawet o porównanie z konkurencją i tu widać, że wygrywają udostępnionym transferem.

Smart Plan LTE Wspólny – oferta bez telefonu:

Oferta bez telefonu różni się jedynie ceną, myślę że podobnie to będzie wyglądało w przypadku Smart Plan LTE bez telefonu. Wracając jeszcze do powiększonych pakietów danych dla lojalnych klientów, przysługujące paczki w zależności od stażu przedstawiają się następująco:

Smart Plany LTE z telefonem:

Abonament 39,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 100 MB, powyżej 8 lat: 300 MB
Abonament 49,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 0,5 GB, powyżej 8 lat: 1GB
Abonament 69,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 1GB, powyżej 8 lat: 2GB
Abonament 89,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 2,5GB, powyżej 8 lat: 5GB

Smart Plan LTE Wspólny z telefonem:

Abonament 99,99zł - klienci ze stażem do 8 lat: 5GB, powyżej 8 lat: 10GB
Abonament 149,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 10GB, powyżej 8 lat: 20GB

Smart Plan LTE Wspólny bez telefonu:

Abonament 79,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 5GB, powyżej 8 lat: 10GB
Abonament 129,99 zł - klienci ze stażem do 8 lat: 10GB, powyżej 8 lat: 20GB

Rewolucji nie ma, raczej ewolucja i uproszczenie oferty, co warto pochwalić oraz oczywiście nagradzanie lojalnych klientów, przynajmniej większymi paczkami transferu danych przy przedłużaniu umowy.

Aktualizacja

W odpowiedzi na zapytanie w komentarzach od Janka, Orange przesłało do nas wyjaśnienia, które publikujemy tutaj dla wiadomości wszystkich zainteresowanych:

Usługa Bezpieczny Internet w abonamencie 69,99 to dwa schodki:

1. 2 GB za 10 zł,

2. 2 GB + 100 GB na LTE za 10 zł.

W sumie jest to więc 69,99 + 20 zł.

Na każdym schodku mamy infoserwisy sms informujący o wykorzystaniu 80% i 100% ze schodka. Dla pakietu dostępnego w ramach abonamentu tez jest infoserwis 80% i 100% wykorzystania.

Kolejność zużycia środków : najpierw pakiety z abonamentu i z Bezpiecznego Internetu (niezależnie od technologii 3G/LTE) a po ich wykorzystaniu włacza się 100GB na LTE i lejek 64kb na 3G.

W nowej ofercie usługę Bezpieczny Internet w telefonie można wyłączyć wysyłając SMS o treści Blokuj na bezpłatny numer 80148.
Aby ponownie włączyć usługę Bezpieczny Internet w telefonie należy wysłać SMS o treści Odblokuj na numer 80148.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu