LG

Nowe, niesamowite telewizory LG OLED debiutują w Polsce. Ceny w dalszym ciągu przerażają

Tomasz Popielarczyk
Nowe, niesamowite telewizory LG OLED debiutują w Polsce. Ceny w dalszym ciągu przerażają
7

LG wprowadza do Polski nowe telewizory OLED. Zgodność z nowymi standardami, matryce 4K i wydłużona żywotność to tylko wybrane atuty zaprezentowanych modeli.

Portfolio telewizorów OLED, które LG zaprezentowało na wczorajszej konferencji składa się w sumie z siedmiu modeli z matrycami o przekątnych 55" oraz 65". Wśród nich znajdziemy zarówno modele płaskie jak i zakrzywione - wszystkie jednak bez wyjątku wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K. Po raz pierwszy Koreańczycy wprowadzają na rynek za jednym zamachem tak dużo telewizorów tego typu. To może dowodzić tylko temu, że OLED-y się sprzedają coraz lepiej - mimo swoich zaporowych cen.

Topowymi modelami w nowej ofercie są LG OLED SIGNATURE G6 oraz LG OLED E6, które zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass „Obraz na szkle”. Oznacza to, że panel OLED mający zaledwie 2,57 mm głębokości został osadzony na tafli przezroczystego szkła. W ten sposób umocniono całą konstrukcję tworząc ekran, jedynie czterokrotnie grubszy od karty kredytowej. Wszelkie układy elektroniczne przeniesiono natomiast do podstawy.

Wszystkie tegoroczne telewizory LG OLED obsługują dwa formaty HDR: HDR 10 będącym otwartym standardem branżowym oraz Dolby Vision. Co więcej, wszystkie uzyskały certyfikat ULTRA HD PREMIUM, przyznany przez konsorcjum UHD Alliance, a także otrzymały rekomendację BT.2020.

LG podkreśla, że zastosowanie znalazły tutaj 10-bitowe matryce, które są w stanie wyświetlić zdecydowanie więcej kolorów. Rozwiązano też kwestię żywotności. Nowe telewizory mogą pracować nawet przez 100 000 godzin. To daje 8 godzin oglądania przez 30 lat. W wybranych modelach podstawy pełnią rolę soundbarów, które zaprojektowano we współpracy z Harman/Kardon. Dzięki temu głośniki są skierowane w stronę widza i jakość brzmienia stoi na wyższym poziomie. W w serii LG SIGNATURE OLED G6 soundbar można odłączyć, by np. zawiesić telewizor na ścianie.

LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne na polskim rynku w największych sieciach handlowych, natomiast serie C6 i LG OLED SIGNATURE G6 będą dostępne od sierpnia 2016. Ceny oczywiście zwalają z nóg, bo zaczynają się dopiero od 16 tys. złotych:

  • OLED65G6V - 32 999 PLN
  • OLED65E6V - 29 999 PLN
  • OLED65C6V - 24 999 PLN
  • OLED65B6V - 24 999 PLN
  • OLED55E6V - 21 999 PLN
  • OLED55C6V - 16 999 PLN
  • OLED55B6V - 15 999 PLN

Debiut nowych OLED-ów to jednak szansa na to, że ubiegłoroczne modele mocno stanieją. Już teraz 55-calowy model EG910V z matrycą OLED Full HD jest w wybranych internetowych sklepach wyceniany na 6,5 tys. złotych. To kwota, na którą może sobie pozwolić zdecydowanie więcej osób. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce wszystkie OLED-y będą podobnie wyceniane. O technologii tej można bowiem pisać tylko i wyłącznie w superlatywach - szczególnie teraz, gdy poprawiono żywotność matryc. Zaporowe ceny ciągle jednak czynią ją luksusem dla wybranych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu