Google

Nowe Mapy Google dostępne dla wszystkich, pojawiły się również na iPadzie

Konrad Kozłowski
Nowe Mapy Google dostępne dla wszystkich, pojawiły się również na iPadzie
5

Mapy Google to najpopularniejsze mapy online - ogromna baza informacji oraz błyskawiczn aktualizacje także przysyłane przez użytkowników to największe zalety tego produktu. Do tego dochodzą takż rozbudowane funkcje jak opcje przeglądania zdjęć satelitarnych czy podgląd sporej ilości zakątków Ziemi z...

Mapy Google to najpopularniejsze mapy online - ogromna baza informacji oraz błyskawiczn aktualizacje także przysyłane przez użytkowników to największe zalety tego produktu. Do tego dochodzą takż rozbudowane funkcje jak opcje przeglądania zdjęć satelitarnych czy podgląd sporej ilości zakątków Ziemi za pomocą Street View. Nic dziwnego więc, że aktualizacja wyglądu map zaciekawiła wszystkich, a ich obecność na systemie iOS została ciepło przyjęta. Od dziś nowe Mapy dostępne są dla wszystkich, a aplikacja dla iOS'a zyskała wsparcie dla iPada.

Nowe Mapy to przede wszystkim więcej przestrzeni dostępnej dla użytkownika - pola wyszukiwania oraz informacji na temat lokalizacji zostały zminimalizowane lub wyświetlane są tylko, gdy potrzebne. Ujednolicony został także produkt Google Earth, który dostępny jest teraz w przeglądarce, więc możliwe jest ujrzenie w perspektywie całej planety z aktulizowanym w czasie rzeczywistym zachmurzeniem. Dokładny opis nowości przygotował dla Was Tomasz, więc odsyłam Was do tamtego wpisu.

Google nie poprzestało jednak na udostępnieniu wszystkim użytkownikom nowego wyglądu map, ponieważ ostatnia aktualizacja aplikacji dla systemu iOS przyniosła także wsparcie dla iPada. Podobnie jak w wersji webowej postawiono tu na minimalizm i pozwolono użytkownikowi na wygodne przeglądanie zasobów bez zbędnych wodotrysków. Gdy chcielibyśmy skorzystać z dodatkowych funkcji, takich jak informacje jak natężęniu ruchu, zdjęcia satelitarne czy ustawienia. Nowy wygląd zyskały opcje odkrywania ciekawych miejsc oraz oceniania ich - teraz można to zrobić w łatwy sposób wybierając ocenę w skali od 1 do 5 za pomocą gwiazdek. Na każdym kroku Google zachęcać nas będzie także do zalogowania się na własne konto i podania informacji o tak istotnych dla nas miejscach jak dom czy praca. Dzięki temu podpowiedzi będą prezentowane jeszcze zanim o to zapytamy, ale jak wiemy budzi to też spore wątpliwości co do prywatności - decyzję musicie podjąć sami.

Google jest moim zdaniem monopolistą w tej branży. Owszem, mapy Binga są bardzo dobrym produktem, ale nie na globalną skalę, wystarczy bowiem zajrzeć na niektóre części naszego kraju, gdzie informacje nie były aktualizowane od dłuższego czasu, choć zdarzają się miłe niespodzianki jak mapy wewnątrz budynków, na przykład galerii handlowych. Map Bing nie znajdziemy jednak na niemal każdej platformie jak jest to z Mapami Google. Ostatnie decyzje pokazują jak poważnie Googlersi traktują swoją misję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu