Google

Mapy offline wracają do mobilnej wersji Google Maps

Grzegorz Ułan
Mapy offline wracają do mobilnej wersji Google Maps
46

Pod wczorajszym wpisem o wprowadzeniu nowej mobilnej wersji Google Mapy, oprócz uwag o braku własnych zrzutów do opisywanych nowości, zwracaliście uwagę o usunięciu funkcji zapisywania map do odczytu offline. Dziś już możemy podzielić się z Wami zrzutami jak i informacją o powrocie tej funkcji. J...

Pod wczorajszym wpisem o wprowadzeniu nowej mobilnej wersji Google Mapy, oprócz uwag o braku własnych zrzutów do opisywanych nowości, zwracaliście uwagę o usunięciu funkcji zapisywania map do odczytu offline. Dziś już możemy podzielić się z Wami zrzutami jak i informacją o powrocie tej funkcji.

Jeszcze wczoraj, gdy się okazało, że brakuje już tej funkcji pojawiły się tutoriale jak zapisywać wybrane lokalizacje - wystarczyło w polu wyszukiwania wpisać frazę "Okay maps", by zapisać ją do odczytu offline. Dziś Google poinformowało, że przywraca tę opcję. Ja już ja mam w dzisiejszej aktualizacji, ale od początku.

Od razu po uruchomieniu widać zupełnie nową wersję Google Mapy, jest to też kolejna okazja do skłonienia nas do trwałego zapisywania swojej lokalizacji włącznie z jej raportowaniem i historią. Jeśli przypadkiem klikniecie w tę opcję, można ją usunąć w ustawieniach lokalizacji Google w samej aplikacji Map.

Zmienił się wygląd zarówno samych map jak i okienka wyszukiwania rodem z Google Now. Mamy też nowe, wysuwane z boku menu z opcjami wyświetlania na mapie poszczególnych opcji.

Samo wyszukiwanie tras jest teraz wygodniejsze - w osobnym oknie możemy wybrać rodzaj transportu i miejsce docelowe od naszej aktualnej pozycji.

Wspomniana opcja map offline pojawia się po kliknięciu w pole wyszukiwania, gdy jesteśmy w interesującej nas do zapisu lokalizacji, klikamy w to pole i z mapa zapisuje się do odczytu offline.

Nowa mobilna wersja Google Map to kolejny krok na przód w wykonaniu Google i jednocześnie dostosowanie ich do zmian wprowadzonych ostatnio w desktopowej wersji. Muszę przyznać, że równie udana i przemyślana. Z zapowiedzi Google wynika, iż począwszy od dziś będzie ona udostępniana wszystkim użytkownikom (Android 4.0.3). Możecie już sprawdzać w swojej aplikacji Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

lokalizacjaGoogle Mapy