Opinie na temat wczorajszej premiery Apple są podzielone. Firma z Cupertino sprzeniewierzyła się kultywowanym przez siebie ideałom dotyczącym rozmiaro...
Opinie na temat wczorajszej premiery Apple są podzielone. Firma z Cupertino sprzeniewierzyła się kultywowanym przez siebie ideałom dotyczącym rozmiarom wyświetlacza i zaprezentowała urządzenia o znacznie większych rozmiarach. Za tym poszły oczywiście również inne zmiany w specyfikacji. Jak to wygląda na tle innych, topowych smartfonów, które w ostatnim czasie zadebiutowały na rynku? Co Wy byście wybrali?
Od czasu do czasu, po ważnych premierach na rynku mobilnym serwujemy Wam tabelkę, w której zestawione zostają nowe urządzenia wraz z innymi, zaprezentowanymi w ostatnim czasie modelami z tego samego segmentu. Takiego porównania nie mogło zabraknąć w przypadku najnowszych iPhone'ów. Ich specyfikacja jest już w większości znana, więc mamy stosunkowo jasny obraz tego, jak debiutujące słuchawki wypadają "na papierze" na tle konkurencji.
Można oczywiście dyskutować na temat zasadności takiego porównania, bo o ile Android zaczyna działać płynnie dopiero na potężnym, czterordzeniowym Snapdragonie, którego taktowanie przekracza 2 GHz, to iOS nie złapie czkawki nawet na dwóch rdzeniach pracujących z częstotliwością 1,3 GHz. To samo tak naprawdę tyczy się układu graficznego i dostępnej pamięci RAM.
Znacznie więcej wniosków można wysnuć na podstawie przekątnych ekranu czy chociażby zagęszczenia pikseli. Jasno widać tutaj, że mniejszy z nowych iPhone'ów mimo większej przekątnej nie oferuje tutaj jakiegoś szczególnego postępu względem poprzednika. W przypadku premier Apple generalnie tabelka może nie oddawać w pełni nowości. Na pierwszy rzut oka 5S i 6 różnią się 0,1 GHz taktowania, lecz w praktyce są to zupełnie inne procesory. To samo tyczy się aparatów, których rozdzielczość matrycy może prezentować się bardzo podobnie, ale na pozostałych płaszczyznach już tak nie jest. W dodatku iPhone 6 Plus jest pierwszym smartfonem Apple z optyczną stabilizacją obrazu. Warto mieć to na uwadze.
Ciekawie wygląda porównanie pojemności baterii. W przypadku nowych iPhone'ów podane informacje pochodzą z nieoficjalnych (aczkolwiek stosunkowo wiarygodnych) źródeł, więc może to jeszcze ulec zmianie. Widać jednak, że Android generalnie potrzebuje znacznie więcej energii niż pozostałe platformy. Dlatego też bardzo dobre wrażenie robi 2915 mAh w większym z iPhone'ów. Można na tej podstawie wysnuć wstępne wnioski, że smartfon będzie oferował zdecydowanie ponadprzeciętny czas pracy na baterii.
A które z tych urządzeń Waszym zdaniem prezentuje się najlepiej? Zapraszamy do udzielania odpowiedzi w naszej ankiecie.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu